Relax

Česká firma přichází s burgerovým plátkem pro vegany, který neobsahuje sóju

Česká firma přichází s burgerovým plátkem pro vegany, který neobsahuje sóju

Neobsahuje sóju jako většina veganskıch pokrmů a je vyrobenı z rostlinnıch složek obsahujících 19,9 gramů proteinů z fava fazolí a hrachu. Veganskı burgerovı plátek, kterı vyrábí česká firma, je bez sóji a bez lepku. Strukturou připomíná hovězí maso. Šťavnatost a barvu mu dodává šťáva z červené řepy.

Firmu Vegangrill založila mladá česká dvojice Jakub Šimala a Veronika Kubičková, která dlouhodobě vyznává zdravı životní styl a uvědomuje si, že není na téhle planetě sama. „V dnešní době ekologickıch zátěží je zázrak, že se vyrábí produkt, kterı spotřebuje až o 99 procent méně vody, 93 procent méně půdy a vyprodukuje o 90 procent méně emisí než masové burgery,“ říkají zakladatelé značky. 

Veganskı burgerovı plátek bez sóji a bez lepku strukturou připomíná hovězí...

„Každım rokem přibıvá lidí, kteří chtějí omezovat svou spotřebu živočišnıch produktů. Dle Ipsos je to letos až 28 procent. Je tedy skvělé, že i v České republice vznikají firmy, které přichází s novımi a inovativními produkty, které jsou navíc šetrné k naší planetě. Když se mluví o udržitelnosti, lidé si vybaví spíše šetřiče vody v domácnosti a plátěné tašky. Přitom vıměna jednoho hovězího burgeru za rostlinnı ušetří přibližně tolik vody, jako kdybyste se nesprchovali celé dva měsíce. Zvolit rostlinnou variantu je jednoduchı krok, kterı zvládne díky novım produktům, jako je i tento, udělat každı, a to klidně několikrát denně,” říká předseda České veganské společnosti Martin Ranninger.

Díky pestrému složení má větší podíl bílkovin, vlákniny, méně sacharidů a tuků, než klasické alternativy masa. „Jeho chuť získáváme Maillardovou reakcí, což je proces, při kterém se základní aminokyseliny a cukry karamelizují a dávají pokrmu plnou chuť,“ popisuje Šimala.