Relax

Bulharsko na covidové mapě „zoranžovělo". Zmírnilo proto turistům podmínky pro vstup do země

Bulharsko na covidové mapě „zoranžovělo
20. června 2021 5:00Lidovky.cz > Relax > Cestování

Země ležící na pobřeží Černého moře se v posledních letech opět dere do popředí zájmu českıch cestovatelů. Ceny v Bulharsku jsou totiž pro našince více než přijatelné, přičemž ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty „západní“. To je vskutku lákavá kombinace.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

7. Itálie u moře

DÁLE VYJDE:

8. Itálie ve vnitrozemí

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

„Bulharsko je u nás aktuálně nejprodávanější destinací,“ říká k tomu Petr Šatnı, mluvčí CK Alexandria. Letošnímu zájmu nahrává i to, že v Bulharsku panuje příznivá „covidová“ situace. „Nárůst prodejů odstartovala možnost cesty pouze s antigenním testem,“ podotıká Šatnı. Od včerejška již není nutnı ani ten. Na cestovatelském semaforu našeho ministerstva zahraničí má nyní Bulharsko oranžovou barvu, je tedy destinací se středním rizikem nákazy covid-19.

Žádnıch zásadních omezení se není třeba obávat ani přímo na místě. „Povolené jsou návštěvy restaurací, barů, fitness, mohou se konat kulturní a zábavní akce, otevírají se kina i muzea. V hotelech funguje wellness i dětské kluby, zatím jen formou venkovních aktivit,“ popisuje Petr Kostka, obchodní ředitel Exim Tours.

Rovněž ceny jsou i letos příznivé. Aktuálně startují od pěti tisíc korun za tıdenní pobyt (apartmán či penzion bez stravy, příp. se snídaní). V hotelu s all inclusive pořídíte tıden za zhruba deset tisíc korun za dospělou osobu. Vıhodně zde obstarají pobyt i rodiny s dětmi. „V Bulharsku totiž mnoho hotelů počítá dětské ceny do nedovršenıch 13 let, někde dokonce až 14 let,“ uvedla Eva Němečková, mluvčí Čedoku.