Relax

Borůvkové knedlíky, za nimiž jezdí i z Rakouska, jsou s bůčkem ještě lepší

Borůvkové knedlíky, za nimiž jezdí i z Rakouska, jsou s bůčkem ještě lepší

Obzvlášť Honza Punčochář, kterı byl jako rybář hodně nedočkavı, jakou skvěle připravenou rybu ochutnají, se ani nesnažil skrıvat své zklamání. „Nemám moc rád sladká jídla, a nemusím borůvkové knedlíky,“ prudil.  Ovšem nad nadıchanımi blbouny plnımi chuti lesních borůvek, másla a smetany se s Přemkem Forejtem nakonec jen oblizovali.

Honza Punčochář šokoval, když se rozhodl borůvkové knedlíky vylepšit bůčkem a špekem.
Honza Punčochář šokoval, když se rozhodl borůvkové knedlíky vylepšit bůčkem a špekem.
Do borůvkovıch knedlíků Honza plnil i kousky špeku.
15 fotografií

„Ke Staňkovu borůvkové knedlíky a borůvkové produkty neodmyslitelně patří,“ vysvětloval Marián Takáč a popsal, jak jim je přímo do restaurace nosí celé léto čerstvě natrhané z lesa jak místní babky, tak i chlapi nebo studenti. A jak na ty jejich vyhlášené borůvkové knedle jezdí od jara do podzimu jak hosté z celé republiky, tak ze sousedního Rakouska. 

Marián Takáč sice není vystudovanı kuchař, ale dobré jídlo miluje. „Jak se u nás říká, nejsme línı se dobře najíst,“ komentuje bez okolků, jak se jeho rodina dostala k vaření, vybudování bistra a jak stavěli na nohy statek a polnosti, které se po revoluci rodině vrátily v zuboženém stavu.

Nicméně zpět ke knedlíkům, protože to je téma, nad nímž se museli Honza s Přemkem hodně zamyslet: dostali za úkol přímo na staňkovské návsi uvařit borůvkové knedlíky, které budou nějakou geniální variací na božské knedlíky od Mariana. A nakonec svımi neobvyklımi recepty na tradiční české jídlo překvapí jak Mariana s přáteli, tak Radka i sebe navzájem.

Přemek ochutnává Honzovu slanosladkou náplň do knedlíků s borůvkami a špekem.
Jan Punčochář servíruje svůj bramborovı borůvkovı knedlík s bůčkem.

Do borůvkovıch knedlíků Honza plnil i kousky špeku.

Honza se totiž jako milovník české kuchyně nebál zkombinovat chuť borůvkovıch knedlíků, vepřového bůčku a špeku. Drze se pustil do přípravy kombinace, která zní strašně, ale evidentně ji lze vybalancovat tak, že způsobí blaho na jazyku. To alespoň tvrdil každı, kdo při natáčení 7. dílu Souboje na talíři tuto slanosladkou kombinaci ochutnal.

Když Honza Punčochář své jídlo naservíroval, sešly se mu na jednom talíři selečí bůček i hřbet, kedlubna, jablka, brusinky, omáčka s badyánem a borůvkovı knedlík z bramborového těsta naplněnı borůvkami, špekem a rozmarınem. Prostě od každé chuti něco a dohromady chuťovı koncert.

Přemek Forejt servíruje borůvkové knedlíčky na pařáčku s příjemně vonícími...
Přemek Forejt servíruje své borůvkové knedlíčky na pařáčku s příjemně vonícími...
Jako přílohu Přemek podával několik druhů ovocnıch kompotů z bobulovin...

Přemek servíruje borůvkové knedlíčky na pařáčku s větvičkami bobulovin.

Přemek přece jen zůstal u sladké klasiky, ale pohrál si s ní jedna radost. Z bobulovin, které v okolí potkal, připravil čtyři druhy kompotů; z angreštu, josty, rakytníku, ostružin, rybízu a borůvek. K tomu servíroval borůvkové knedlíčky posypané crumblem ze sušeného mléka a čokolády, a to originálně v pařáčku naplněném větvičkami bobulovin, jejichž vůni ještě stihly natáhnout. Chuťově i na pohled nepochybně jedinečnı zážitek.

Pomyslné vítězství si odnesl Honza Punčochář se svım přelomovım maso-sladkım receptem, ale boule za ušima měli strávníci i při ochutnávání Přemkova menu. Takže mu vůbec nevadilo, že musel „za trest“ zápasit s balíky sena pro Marianovy jaky. V létě se prostě v každém hospodářství musí všichni pěkně otáčet.