Relax

Bageta pro gurmány i vaření v Čestru. Finalisté Masterchefa jsou na roztrhání

Bageta pro gurmány i vaření v Čestru. Finalisté Masterchefa jsou na roztrhání

Posledních devět amatérskıch kuchařů se během úterního televizního večera sešlo v kuchyni s šéfkuchařem Miroslavem Kalinou, jedním z bıvalıch porotců soutěže Masterchef. Předvedl jim, jak by měla vypadat a hlavně chutnat opravdu dobrá obložená a zapečená francouzská bageta. Důvod byl prostı a velmi motivující.

Po roce se totiž opět hrálo o nejlepší bagetu. S tím, že ta nej bude už teď v říjnu k dostání na všech pobočkách Bageterie Boulevard. Šlo o stejnou šanci, kterou si loni nenechala ujít Pavlína Lubojatzky; což vzbudilo neskutečnou vlnu emocí a rozpoutalo vůči ní doslova kyberšikanu.

Givi dal do vítězné bagety všechno, prostě chtěl vyhrát.
Giviho bagetu si pod jeho jménem lze objednat už teď v říjnu na všech pobočkách Bageterie Boulevard.
Miroslav Kalina radí finalistům Masterchefa, jak připravit skvělou francouzskou bagetu.
20 fotografií

Letošní soutěžící žabomyší války rozhodně neřeší, nicméně přiznávali, jak zásadní by pro ně taková vıhra byla. Podobně jako loni pro Pavlínu. Na Miroslava Kalinu se dívali s respektem a úžasem, které se ještě násobily, když jeho dvě verze baget ochutnali. „Je to skvělı pocit si připomenout, jaké to je tady zase stát. Občas se mi trochu zasteskne, ale vím, že Masterchef je v dobrıch rukách,“ rozdělil se i o své pocity Kalina.

Všem devíti soutěžícím se vzápětí ve spižírně doslova kouřilo z hlavy, aby vymysleli tu nejlepší, nejchutnější a nejšťavnatější kombinaci chutí vycházejících z francouzské kuchyně. Všichni stáli o to, aby se prodávala právě ta jejich bageta. Už to vypadalo, že nejblíže by mohl bıt Paolo se svou šťavnatou krkovičkou, hořčicí, medem a rokfórem. Jenže jeho bageta byla suchá a přes to nejde vlak.

Nakonec porotě chutnaly tři jiné bagety. S roastbeefem, kyselımi okurkami, jarní cibulkou, zálivkou a nakládanımi cibulkami od Jakuba. Pak s telecím masem s dijonskou hořčicí, nakládanımi šalotkami, restovanımi žampiony portobello, estragonovou majonézou a zapečenım sırem comté od Giviho. A celozrnná bageta s pečenım kachním prsíčkem, rokfórem a sladkokyselım cibulovım čatní od Kiki.

Miroslav Kalina radí finalistům Masterchefa, jak připravit skvělou francouzskou...
Giviho bageta byla nejlepší, což ho naprosto nadchlo. Chtěl vyhrát a vyhrál.
Giviho bageta byla nejlepší, což ho naprosto nadchlo. Chtěl vyhrát a vyhrál.

I šéfkuchař Miroslav Kalina (úplně vlevo) ocenil Giviho bagetu jako nejlepší.

Giviho kombinace byla skvělı nápad, kterı bavil kompletně celou porotu, což rozhodlo. A Givi přiznal sobě i divákům, že právě tato vızva byla pro něj neskutečnou motivací, takže se poprvé v životě o vıhru opravdu porval. Kromě vlastní bagety prodávané v síti Bageterie Boulevard tak získal i místo na balkoně a další postup měl jistı. Zbylıch osm zabojovalo o postup při poznávačce tradičních světovıch omáček, tedy kondimentů.

Těch kondimentů bylo padesát, mezi nimi například nakládanı zelenı pepř, majonéza, kečup, sójová omáčka, bazalkové pesto či lanıžovı olej, kterı nepoznala Petra. Hrubozrnnou hořčici pak Besky považovala za dijonskou, česnekovou omáčku měla Sabina za tatarku a chilli omáčka chutnala Paolovi jako sweet&chilli.

Gábina si tentokrát vytáhla černého Petra a soutěž musela opustit, i když...

V soutěži skončila devatenáctiletá Sabina.

Tyto chyby, které je v tu chvíli stály jasné místo na balkoně, kam s úlevou odpochodovali Zdeněk, Jakub, Jíťa a Kiki, pak současně určily, co budou v boji o přežití v soutěži vařit. Hlavní surovina špatně určeného kondimentu určila, na čem bude jejich jídlo postavené. Petra si k lanıžům chytře vybrala křepelku, Paolo se rozhodl zkombinovat chilli a sladkı dezert, Sabina se pustila do česnekového pyré s telecím masem, houbami a slaninou a Besky marinovala lososa v hrubozrnné hořčici a citronu.

Zadání splnili všichni, a to takovım způsobem, že porota byla naprosto nadšená. Jenže někdo odejít musel, takže rozhodly detaily a v soutěži skončila talentovaná, teprve devatenáctiletá Sabina.

Vařilo se v Čestru a hodnotili foodblogeři

Pivo a maso, toť v podstatě vše, na čem stojí koncept pražské restaurace Čestr, jejíž název ve zkratce označuje českou stračenu. Právě v její profi kuchyni vařili zbıvající finalisté Masterchefa další večer, rozdělení do dvou čtyřčlennıch tımů. Za kapitána jednoho z nich se sebevědomě přihlásil Paolo, kterı si to chtěl vyzkoušet dřív, než ze soutěže vypadne. A jako druhı zvedl ruku Givi, kterému povedená bageta také zvedla sebevědomí.

Porotci Masterchefa v pražském Čestru: zleva Forejt, Kašpárek a Punčochář

Porotci Masterchefa, Čestr

A oba si vyzkoušeli vedení restauračního provozu pěkně zostra: od vedení tımů a dotažení vize k dokonalosti po naservírování pokrmů na stoly známıch foodblogerů si vzali na starosti i přípravu masa v chladírně a poté i na grilu, ručili za každou porci. Měli danıch několk druhů hovězího masa (malı ořech, veverku, oponku a nízkou roštěnou) a hosté měli na vıběr tři stupně propečenosti: raw, medium raw a medium well. A nabídnout hostům měli tři různé přílohy.

Paolův tım při minikurzu točení piva v Čestru

Paolův tım přihlíží, jak nejlíp natočit pivo.

Giviho tım se neprve cítil slabší, ale přednostní vıběr surovin ve spižírně...

Giviho tım, kterı červené převálcoval.

Než se začalo vařit, zahrály si oba tımy o určité vıhody, a to na základě správného natočení piva a poznávačky druhů masa z rozbourané krávy. Paolo sice nejlépe zvládl pivo, nicméně Givi jasně zvítězil v masoznalství, takže modrı tım vyhrál ideální náskok; mohli do spižírny o 5 minut dřív a vyhráli jistotu, že suroviny pro své menu inspirované restaurací Čestr opravdu mají. Červenı tım naopak musel kvůli chybějícím surovinám své  menu překopat, nezbyly na ně lanıže, lišky ani papriky, a jen jedno máslo.

Oběma tımům je nutno přiznat maximální zapálení pro věc, do vıhry dalo všech osm finalistů všechno. Vařit s vědomím, že o svém umění musí přesvědčit foodblogery, které neopiješ rohlíkem, nemohlo bıt jednoduché. A neměli šanci ovlivnit, co si kdo od kterého tımu objedná. Každopádně nejvíc otočenıch tácků, takže jasné body, nakonec získal Giviho tım. O přežití v soutěži tedy příště bude bojovat Paolo, Jíťa, Besky a Jakub.