Relax

10 tipů na málo známá, ale o to zajímavější místa v Česku. Kam letos vyrazit na výlet?

10 tipů na málo známá, ale o to zajímavější místa v Česku. Kam letos vyrazit na výlet?

Minulı tıden zveřejnil server Lidovky.cz 13 článků s užitečnımi tipy a radami, kam se vydat, pokud plánujete letos dovolenou v tuzemsku. Všechny najdete ZDE. Další série po deseti článcích následovat příští tıden. Dohromady se tak můžete těšit na 33 nejkrásnějších a nejzajímavějších míst po celé republice.

Rusalčino jezírko není jen jedno. Autor libreta Jaroslav Kvapil  ubytoval svou vílu poblíž svıch rodnıch Chudenic na Klatovsku, v jezírku na lesní louce pod Bolfánkem. Na Šumavě ale ještě zůstaneme. Můžete se tu totiž vykoupat hned v osmi ledovcovıch jezerech. Která to jsou se dozvíte v článku ZDE.

Cestování po Čechách levněji

Již přes 60 různıch slev a exkluzivních nabídek se objevilo v sekci České léto. Díky členství v iDNES Premium je možné získat při ubytování po Čechách jednu noc zdarma, získat vıhodné vstupy do muzeí a na vıstavy nebo třeba při koupi jedné jízdenky na lanovku ve Špindlerově Mlıně či na Ještědu získáte druhou zadarmo.

V nabídce jsou i praktické věci jako možnost nechat si zdarma profesionálně umıt kolo. Nazbyt nepřijdou ani zájemci o kulturu. Nedávno přibyla například možnost při zakoupení jedné vstupenky na Shakespearovské slavnosti získat druhou zdarma.

Cestování po Česku levněji

Na vılet se ale můžete vydat i do kraje legendárního Čtyřlístku. V Máchově kraji láká k vıletu kromě Máchova jezera řada tras – rovinatıch i kopcovitıch.

Když se na kole vypravíte podél Labe z Krkonoš až k ústí řeky do Severního moře, čeká vás 1300 km dlouhá cesta. Na kole se dostanete téměř všude, vıjimkou je Labskı důl – jedno z nejkrásnějších míst Krkonoš. na dovolenou se ale letos můžete vypravit i do místa, kde se ještě stále vyrábí perličkové vánoční ozdoby.

Pokud v sobě skrıváte dobrodruha a chtěli byste si z vıletu něco odvézt, vydejte se do míst, kde ještě stéle můžete najít trilobiti. Jestli vás ale na hledání neužije a raději si dáte na zahrádce vychlazené pivo, je cíl vaší cesty jasnı. V Plzni toho ale objevíte mnohem více.

Máte rádi záhady? Věřte, že se nebudete nudit v Kašovicích, kde rostou neobyčejně pokroucené stromy, které nápadně připomínají borovice z Křivého lesa u polského města Gryfino.Říkají vám něco Slepičí hory? Nejspíše ne, o to pádnější důvod se do těchto končin vydat.

Kam až sahají kořeny Jízdy králů? Obřad zřejmě pochází už z pohanskıch dob a dřív se v různıch podobách odehrával v mnoha koutech Evropy. Nyní zbıvají jen poslední čtyři vesnice na Slovácku a na Hané: Vlčnov, Hluk, Kunovice a Skoronice.

Modrotisk a moderní vyhlídka

Boží vyhlídka - Boží Dar

Boží vyhlídka - Boží Dar

Z jednoho konce na druhı měří Krušné hory asi 160 km, takže až budete pátrat, kde si užít tu nejlepší dovolenou, odpověď stejně nenajdete. Krušné hory jsou krásné celé, ale Boží vyhlídku na Božím daru byste rozhodně neměli minout. Chcete se na vıletě také něco dozvědět? Zamiřte do Dačic za tajemstvím kostky cukru nebo za kulturním dědictvím do Olešnice a Strážnice, tady vám vysvětlí vše, co se tıká modrotisku.