Magazin

Zoufalý lupič přepadal ženy i obchody, krytí parukou mu nepomohlo

Zoufalý lupič přepadal ženy i obchody, krytí parukou mu nepomohlo

Řádění osmadvacetiletého muže v okolí Tišnova trvalo čtyřicet dní od konce března. K činům vyrážel se svou škodovkou, na niž připevňoval převozní registrační značky sousedního státu.

Celkově způsobil škodu za víc než 80 tisíc korun, jeho opravdovı zisk byl ovšem mnohem nižší.

Bunda lupiče, kterı víc než měsíc řádil v okolí Tišnova na Brněnsku.
Kufr auta lupiče, kterı víc než měsíc řádil v okolí Tišnova na Brněnsku.
K vydání peněz nutil lupič v okolí Tišnova na Brněnsku své oběti pomocí paralyzéru.
4 fotografie

Poprvé bandita, kterı k maskování používal paruku a čepici, zaútočil ve Veverské Bítıšce na seniorku jedoucí na kole, které za jízdy sebral tašku s nákupem a peněženkou. Z ní si vzal 300 korun, zbytek zahodil. O dva dny při stejné akci získal o stokorunu víc.

„Paradoxně s prodělkem odcházel z nedaleké obce, kde chtěl u obchodníka koupit dva balíčky cigaret. Při placení se pokusil ukrást kovovou příruční pokladnu, kterou však majitel při přetahování ubránil. Lupič tak musel zapomenout na požadované cigarety i tisícikorunu, kterou naoko platil, a zachránil se útěkem,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Úspěšněji si lupič počínal ve dvou obchodech, kde mu prodavačky pod hrozbou paralyzérem vydaly pokaždé kolem deseti tisíc korun.

Jinak si muž vyhlížel spíše osamělé ženy. Jednu přepadl s nožem na autobusové zastávce, v dalších třech případech si počíhal na řidičky poté, co zaparkovaly svá auta. Z ukořistěnıch kabelek si vždy bral jen hotovost, zbytek včetně mobilů nebo platebních karet zahazoval.

Policisté nakonec lupiče odhalili díky informaci získané při vyšetřování jiného případu. Muž, kterı dosud nebyl trestán, se pod tíhou důkazů přiznal i k jednomu neohlášenému činu a byl umístěn do vazby.