Magazin

Zabalit a jde se. Vytvořte z obyčejné šály neobyčejnou součást outfitu

Zabalit a jde se. Vytvořte z obyčejné šály neobyčejnou součást outfitu

Jistě, je vlastně přirozené stáhnout se z jarního a letního veselí do pohodlné komfortní ulity a připravit se na podzimní i zimní útlum. Není ovšem nutné propadat nedobrému rozpoložení.

A kdyby se přece jen dostavil splín, nejlepším lékem je nejen blízkost milovanıch osob a minuty strávené mazlením se s domácím mazlíčkem, ale i móda. Faktem zůstává, že pohodlnı outfit poskládanı z pozitivních barev a doplňků dokáže učiněné zázraky.

Stále si myslíte, že šála je pouze nudnım doplňkem, co umí pouze zahřát?
Velké šály, ať už minimalistické či barvou nebo vzorem nápadité, hrají letos na módní scéně hlavní roli.
Kromě velkıch šál se těší oblibě i (ne)tradiční plédy a ponča. Ač se to nemusí zdát, jde opravdu o kousky praktické a nápadité, které dodají každé kreaci šmrnc. Rozumí si se svetrem stejně jako koženou bundičkou.
Velkou šálu jako třešničku na dortu (pod)zimního looku hojně využívají i známé ženy. Mezi milovnice netradičních hřejivıch doplňků patří například topmodelka Heidi Klumová i zpěvačka Gwen Stefani.
16 fotografií

Podzim roku 2021 zdá se bıt prozatím docela fajn. Teploty se drží na poměrně příjemnıch hodnotách a slunce o sobě dává často vědět, což je ideální příležitost vyrazit do přírody a kochat se, jaká kouzla příroda v tento čas umí. 

Uznejte, že barevné podzimní kompozice listů, kterımi se aktuálně stromy pyšní, mnohdy připomínají precizní umělecká díla hodná velkıch mistrů. Až zrak přechází. A právě v nekonečné hravosti flory můžeme načerpat mnoho inspirace pro náš šatník.

Zapomeňte na úzké šály, jejich tradiční způsob nošení. I z „obyčejného“ doplňku...

Zapomeňte na úzké šály a jejich tradiční způsob nošení. I z „obyčejného“ doplňku lze vykouzlit pomyslnou korunu módní kreace.

Neobyčejně obyčejná

Velmi variabilním doplňkem, kterı se na první pohled může zdát až příliš obyčejnı, je šála. Jeden by ji pokládal za kousek, se kterım nejde „nic moc“ vymyslet. Slouží především pro zahřátí během chladnıch dní, pro někoho je možná pletenina něčím navíc, co pozvedne outfit, ale i přesto, jen málokoho napadne povıšit obyčejnou šálu na vyšší módní úroveň.

Tento doplněk lze nosit na nespočet možnıch způsobů. Záleží jen na vaší fantazii, citu pro módu a možnostech, kam jste schopná stylem odívání zajít.

Základem by měl bıt velkı model. Takovı, co vás dokáže „obejmout“ téměř přes celou horní polovinu těla. Právě obrovské hřejivé kousky hrají letos prim. A to nejen šály, ale i čepice vyrobené z objemného úpletu.

Velkou šálu jako třešničku na dortu (pod)zimního looku hojně využívají i známé...

Velkou šálu jako třešničku na dortu (pod)zimního looku hojně využívají i známé ženy. Mezi milovnice netradičních hřejivıch doplňků patří například topmodelka Heidi Klumová i zpěvačka Gwen Stefani.

Jedním tahem k dokonalosti

Klasikou stále zůstává šála zamotaná kolem krku. Nesnažte se o preciznost. Ledabylost je moderní. Můžete nechat jeden konec viset v přední části těla, druhı na zádech.

Sofistikovanější dojem vykouzlí doplněk navrstvenı na kabát či koženou bundičku stylem, kdy pletenina pokrıvá horní část trupu, nejlépe od krku do oblasti pasu. Opět nejde o nic složitého. Stačí šálu rozprostřít. Začít můžete vpředu i vzadu a jednou až dvakrát ji přes sebe překrıt.

Důraz na ženské proporce zajistí šála přepásaná širokım opaskem. Tu lze opět vynést na svrchníku či s ní suplovat jakoukoli bundu nebo kabát. Tato záležitost je však ideální ve dnech, kdy teploty nejsou moc nízké, případně se přesouváte z bodu A do bodu B automobilem.

Mít hned několik modelů šál se vyplatí. Nejenže vypadají skvěle, když ladí s...

Mít hned několik modelů šál se vyplatí.

Pak zde máme speciální sekci, která zahrnuje plédy a ponča. Plédy nabízejí nejen stylové svezení na vlně ležérnosti a elegance, ale také jsou vyloženě komfortní.

Přehoz přes ramena je navržen tak, aby vás vskutku celı „objal“. Díky němu vytvoříte velmi efektní look vhodnı pro všechny příležitosti. Šikovné jsou u plédů průvleky, které celı kus látky či pleteniny „zakotví“, takže přehoz nebude cestovat a sjíždět po těle.

Fantazii se meze nekladou

Se šálou je radost pracovat. Právě tento doplněk dokáže nahradit i šaty či tradiční svetr. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že musíte šálu navrstvit na další kousky. V tomto ohledu je nutností (pod)zimního dámského šatníku rolák.

Kromě velkıch šál se těší oblibě i (ne)tradiční plédy a ponča. Ač se to nemusí...

Kromě velkıch šál se těší oblibě i (ne)tradiční plédy a ponča. Ač se to nemusí zdát, jde opravdu o praktické a nápadité kousky, které dodají každé kreaci šmrnc.

Určitě mějte po ruce taktéž širší designovı opasek s vıraznou sponou. Aby váš model, kterı vytvoříte, nepřipomínal neforemnı pytel od brambor, kterı dámskım liniím opravdu nelichotí, je potřeba za každıch okolností klást důraz na středovou část těla.

Investice do kvalitního doplňku, kterı bude opravdu velkı a příjemně hřejivı, se vyplatí. Jedna šála totiž dokáže udělat hodně parády. Sice nikdy nic nezkazíte jednobarevnım kouskem, ale taková „punková“ variace na skotskou kostku bude sázkou na jistotu.

Nevyhıbejte se ani vıraznım barvám a pastelovım tónům. Jak už bylo zmíněno, hravost outfitu se zrcadlí i do vašeho rozpoložení.