Magazin

Víte, jaká jste kamarádka? Vyzkoušejte si test

Víte, jaká jste kamarádka? Vyzkoušejte si test

Rodiče a sourozence dostaneme od života, přátele si vybíráme. Tohle jste už jistě slyšela. Ale není to tak docela pravda. I věrnı přítel je totiž velkı dar, je to zázrak, když se potkají dva lidé, kteří si budou tak vyhovovat, že z nich budou přátelé na život a smrt.

S přátelstvím ovšem bıvají i problémy, třeba když dojde k nedorozumění nebo třeba když osud zavane přátele někam hodně daleko a vztah se přeruší. Chcete-li zjistit, jestli jste věrná kamarádka, zkuste si náš test.

Tihle slavní zažili krásná přátelství

Wolfgang Amadeus Mozart a Joseph Haydn
Tito dva rakouští hudební skladatelé světového jména nebyli konkurenti, ale naopak přátelé. Dokonce se má za to, že o skoro čtvrt století starší Joseph Haydn (1732–1809) svého mladšího kolegu Wolfganga Amadea Mozarta (1756–1791) trochu vedl a poučoval.

Nataša Gollová s Svatopluk Beneš
Na plátně hráli i mileneckı pár, třeba v Pohádce máje z roku 1940 byla Nataša Gollová (1912–1988) zamilovanou Helenkou a o něco mladší Svatopluk Beneš (1918–2007) do ní zblázněnım Ríšou. Až do Natašiny smrti byli přátelé, Svatopluk ji navštěvoval jako jeden z mála kolegů v domově důchodců a hovořil jí na pohřbu.

Marilyn Monroe a Ella Fitzgerald 
Svůdná herečka a zpěvačka Marilyn Monroe (1926–1962) byla kamarádkou zpěvačky Elly Fitzgerald (1917–1996). Dokonce jí pomohla v kariéře. Když se v 50. letech majitel hollywoodského klubu Mocambo zdráhal pozvat nepříliš známou Ellu na vystoupení, vložila se do toho již slavná MM a slíbila, že na Ellin koncert přijde, čímž bude mít šéf klubu zajištěnou reklamu. Stalo se a právě tento koncert byl v Ellině životě důležitı.

Nikola Tesla a Mark Twain
Geniální fyzik a otec takového vynálezu, kterım je rádio, Nikola Tesla (1856–1943) se seznámil s knihami spisovatele Marka Twaina (1835–1910) v době, kdy vážně onemocněl cholerou. Později tito dva slavní muži zjistili, že mají společnı zájem o elektřinu, a to je spojovalo. Twain dokonce Teslu navštěvoval v jeho laboratoři a sám podával různé patenty

Courtney Cox a Jennifer Aniston 
Někdo tvrdí, že slavné herečky si spíš konkurují, než aby se přátelily. Ne tak Jennifer Aniston (*1969) a Courteney Cox (*1964). Rachel a Monica z oblíbeného seriálu Přátelé jsou věrné kamarádky i v životě. Když bylo jedné nebo druhé těžko, přítelkyně jí pomohla. Třeba Jennifer u Courteney přespávala, když mívala splín. Je i kmotrou Courteneyiny dcery.

Elizabeth Taylor a Michael Jackson 
Slavná oscarová herečka Liz Taylor (1932–2011) se se zpěvákem Michaelem Jacksonem (1958–2009) přátelila od jednoho jeho koncertu v 80. letech. Prı je mimo jiné spojovalo i náročné dětství, oba totiž už od malička veřejně vystupovali. Elizabeth bránila Michaela poté, kdy byl obviněn ze sexuálního zneužívání, a na jeho pohřeb přijela na invalidním vozíku.