Magazin

Vévodkyně slaví: šatníkem odstartovala „Kate efekt", prošla si i trapasy

Vévodkyně slaví: šatníkem odstartovala „Kate efekt
Pětiletá Kate
Kate Middletonová a její budoucí manžel princ William v roce 2005.
Model, kterı na přehlídce předváděla Kate Middletonová a jeho návrhářka Charlotte Toddová
Outfit Kate Middletonové z roku 2008 se královské rodině příliš nelíbil, i když se ona i princ William zrovna rozešli.
33 fotografií

O stylu i oblibě vévodkyně z Cambridge vypovídá leccos fakt, že existuje hned několik stránek, kde můžete najít kousky z jejího šatníku rovnou i s odkazem na příslušnı butik či značku. Není asi třeba dodávat, že vše, co na sebe obleče, je vmžiku vyprodáno. V kuloárech se tomuto jevu začalo říkat „Katin efekt”.

Hvězda, která se drží při zemi

Styl vévodkyně totiž není odtrženı od reality lidovıch mas. Jistě, kousků má mnoho a jejich cena většinou dosahuje desítek, možná i stovek tisíc korun. Na druhou stranu preferuje (a svou roli v tom hraje protokol i nároky královny) neukřičenou eleganci a luxus. Ruku na srdce, mnohé z jejích kousků bychom si úplně snadno dokázaly představit samy na sobě.

Kate kromě těch luxusních obléká i „lidové kousky” značek, které působí také v tuzemsku. Už několikrát byla zahlédnuta v kabátu Massimo Dutti, lodičkách značky Aldo, jejichž cena se pohybuje asi okolo 2000 Kč, šatech Marks&Spencer, Zara, Asos či Topshop a pro první dávku očkování si došla v tričku s krátkım rukávem z řetězce H&M. To samé se tıká i šperků. Vévodkyně není jen ověšená diamanty, jak bychom mohli předpokládat. V oblibě má třeba bižuterii značky Accessorize, která je alespoň v Británii běžně dostupná.