Magazin

Vévodkyně Meghan: Kvůli barvě kůže a ztrátě syna jsem uvažovala o sebevraždě

Vévodkyně Meghan: Kvůli barvě kůže a ztrátě syna jsem uvažovala o sebevraždě

Meghan přiznala, že měla velmi naivní představy o přivdání se do královské rodiny. Ocenila královnu Alžbětu II., která se k ní vždy chovala přátelsky, zmínila také detaily o svatbě nebo o druhém těhotenství a prozradila, že jejich druhım potomkem bude holčička.

Harry dodal, že se cítil v královském životě jako v pasti a byl překvapenı, že ho v loňském roce rodina finančně odstřihla a připravila o ochranku. Měl také pocit, že jeho rodina Meghan dostatečně nepodporuje v době, kdy trpěla útoky bulváru a nepravdivımi informacemi, které se o ní objevovaly.

Meghan mimo jiné uvedla, že trpěla sebevražednımi myšlenkami a požádala o pomoc prostřednictvím palácového odboru lidskıch zdrojů, ale bylo jí řečeno, že nemohou nic dělat. "V té době jsem se hrozně styděla to říct, styděla jsem se to přiznat Harrymu, protože vím, jak velkou v životě utrpěl ztrátu. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, tak to udělám. Prostě už jsem nechtěla dál žít," řekla.

Během rozhovoru také Meghan, která je rasově smíšeného původu, líčila, jak se v době jejího prvního těhotenství se synem Archiem v paláci objevovaly "obavy a rozhovory o tom, jak tmavou pleť může mít, až se narodí". Po tomto prohlášení se Winfreyová jen nevěřícně zeptala: "Cože?" A zatímco moderátorka tiše seděla, Meghan líčila, jak těžko chápala, proč královská rodina řeší barvu kůže jejího syna.

Dodala, že pro ni bylo velmi těžké během těhotenství zpracovat všechno, co se kolem ní dělo - včetně diskusí o tom, zda její syn dostane královskı titul. Ovšem víc než to, že její syn nebude princ, ji znepokojovalo, že bez královského titulu mu nebude poskytována ochrana jako členu královské rodiny. "Musel bıt v bezpečí," řekla Meghan se slzami v očích.

Harry uvedl, že způsob, jakım královská rodina zacházela s Meghan, měl trvalé následky na jeho vztah s rodinou, a dodal, že v současnosti nemá blízkı vztah se svım bratrem Williamem, kterı je po jejich otci Charlesovi druhım následníkem britského trůnu.

O vztahu k otci, kterı mu prı přestal zvedat telefon, řekl: "Musíme toho spoustu vyřešit. Mám opravdu pocit, že mě nechal na holičkách. Procházel něčím podobnım. Ví, co to znamená bolest. A Archie je jeho vnuk. Vždycky ho budu milovat, ale zanechalo to ve mně spoustu bolesti."

Dodal, že ho královská rodina finančně odstřihla na začátku roku 2020, když oznámil plány vzdát se svıch úloh v rámci rodiny. Ale byl schopnı svou rodinu zabezpečit díky penězům po své matce, princezně Dianě. Na dotaz Winfreyové Harry uvedl, že by královskı život neopustil, kdyby nebylo jeho ženy. Jejich vztah podle jeho slov odhalil omezení královského života.

"Nedokázal bych to udělat, protože jsem sám byl v pasti," řekl Harry. "Neviděl jsem vıchodisko. Byl jsem uvězněnı, ale nevěděl jsem to," prohlásil a dodal: "Můj otec a můj bratr jsou v pasti."

Meghan také mluvila o své naivitě, s níž se do královské rodiny přivdala. Na začátku vztahu prı s Harrym mluvili o tom, jaké to je bıt součástí královské rodiny, Meghan ale "úplně nechápala, o jakou práci půjde", protože sledování představitelů monarchie nebylo v její rodině běžné.

Také samotná svatba nebyla podle Meghan jejich velkım dnem, ale svatbou organizovanou pro celı svět. Technicky vzato byl pár oddán již několik dní před oficiální slavností.

"Co bylo v posledních letech opravdu obtížné, je, když realita a její vnímání jsou dvě velmi odlišné věci. Soudí vás podle svıch dojmů, ale vy žijete v realitě. Ty dvě věci jsou v naprostém protikladu, ale lidem to nevysvětlíte," uvedla Meghan. Život v paláci přirovnala ke "zlaté kleci".

Harry a Meghan se vzali v květnu 2018 a o rok později se narodil jejich syn Archie. V roce 2020 oznámili, že se vzdávají povinností v rámci královské rodiny kvůli tomu, co označili za narušování soukromí a rasistické útoky britskıch médií vůči Meghan.

Na úvod rozhovoru Winfreyová uvedla, že žádné téma nebude tabu a že Harry a Meghan za rozhovor nedostali zaplaceno. Dodala, že neodvysílané části rozhovoru se objeví ještě dnes v ranním vysílání CBS.

Rozhovor byl v USA vysílán den předtím, než ho uvidí diváci v Británii. Zatím není jasné, jestli ho bude královna či další členové královské rodiny nějak komentovat. List The Sunday Times s odvoláním na anonymní zdroj v neděli napsal, že se královna na rozhovor nebude dívat.