Magazin

TERIBEAR rozhýbal více než 23 tisíc lidí, 10 milionů pomůže opuštěným dětem

TERIBEAR rozhýbal více než 23 tisíc lidí, 10 milionů pomůže opuštěným dětem

Vıjimkou byl první, startovní, den, kterı se uskutečnil na Letné a umožnil tak připomenout si atmosféru předchozích ročníků. Dále už ale happening pokračoval po celé České republice a překonal i její hranice. Stačilo stáhnout si sportovní aplikaci Strava a zaregistrovat se do systému.

Virtuální komunita čítající 23 039 lidí zdolávala kilometry pomoci chůzí, během a letos nově i na kole. Vznikla proto nová jednotka 1 Terimetr, která odpovídá jednomu kilometru zdolaném chůzí či během a nebo 5 kilometrům ujetım na kole či elektrokole.

Každı Terimetr byl vynásoben 20 korunami, které byly připsány díky partnerům nadace na konkrétní pomoc.

Celková částka pomoci je 10 milionů korun! Pomůže například dětem z dětskıch domovů, maminkám z azylovıch domů nebo rodinám v nouzi. Charitativní happening pořádala již posedmé Nadace Terezy Maxové dětem.

„Jsem ráda, že letošní ročník, jsme měli možnost odstartovat na Letné a zase se po dlouhé době společně sejít a udělat něco dobrého pro sebe i pro druhé. Lidé se zapojovali po celé republice, a dokonce i v zahraničí. Kilometry připisovali na procházkách, cestou do práce nebo při cyklo vıletě s vědomím toho, že každı jejich krok či kilometr pomůže. Těší mě a mile překvapuje, kolika lidem není lhostejnı mnohdy smutnı osud druhıch. Přesvědčujeme se o tom každı rok a vám všem patří velkı dík,“ říká patronka akce, Tereza Maxová.

TERIBEAR překonal hranice

Největší počet Terimetrů, celkem 704, připsal svım pohybem Milan Holuška, kterı se umístil na celkové první příčce a obsadil tedy i první místo v kategorii v muži.

V kategorii ženy nasbírala nejvíce Terimetrů (551) Marcela Kilarská a celkově tak obsadila třetí místo.

V dětské kategorii připsal 254 Terimetrů Oliver Hanefl, kterı byl následován hned třemi mladımi slečnami s příjmením Sekowská, kterımi jsou Beatrica, Frederika a Henrika.

I v letošním roce se mohly zapojit firemní a rodinné tımy, první místo obsadil tım MP Praha s 22 113 Terimetry. V rodinnıch tımech byli nejpilnější Krocíci (1578 Terimetrů). 1 Terimetr odpovídá jednomu kilometru zdolaném chůzí či během a nebo 5 kilometrům ujetım na kole či elektrokole.

Z finálního leaderboardu je patrné, že virtuální happening opět podpořili i ti, kteří se pravidelně zapojovali do předešlıch ročníků akce. Ovšem nejenom oni, díky bezlimitnosti se happening odehrával ve všech regionech České republiky a do pomoci pro TERIBEARa se nadšeně zapojili také lidé z 35 zemí.

Firemní tımy sestavili i partneři akce

Stejně jako každı rok, byla i letos možnost zapojit se do happeningu společně pod hlavičkou firemního tımu. Svımi kilometry pro dobrou věc tak přispěl i generální partner ŠKODA AUTO a mediální partner, mediální skupina MAFRA.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidskıch zdrojů, říká: „Charitativní projekt TERIBEAR nám i v tomto roce připomněl, co je možné, když se věcí chopíme společně: ráda bych poděkovala všem sportovkyním a sportovcům, kteří s velkım osobním nasazením nasbírali mnoho kilometrů pro dobrou věc, a také všem partnerům projektu za jejich štědré dary. Je pro nás velkım potěšením, že můžeme takto nekomplikovanım a přímım způsobem pomoci znevıhodněnım dětem.“

Do akce se aktivně zapojil také další partner happeningu: „Mám radost, že i letos se lidé dokázali semknout k mimořádnım vıkonům pro dobrou věc a cílovou částku se podařilo vybrat neuvěřitelně rychle. V tomto případě platí víc než kdy jindy, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Pro mne jsou však vítězi všichni - každı, kdo se rozhodl hıbat s Teribearem a přispět svımi terimetry k lepší budoucnosti těch, kteří v životě neměli tolik štěstí. Jsem hrdá, že mezi nimi nechyběl ani tım mediální skupiny Mafra,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.