Magazin

Svetr na knoflíky je in. Tipy, jak v něm nevypadat jako stará mladá

Svetr na knoflíky je in. Tipy, jak v něm nevypadat jako stará mladá

Není tomu tak dávno, co módní průmysl zahltila vlna retro „devadesátkovıch“ modelů džínsů s charakteristickım vysokım pasem, které nejprve vyvolaly hromadné odmítání a pohrdání, aby se staly  oblíbenım kouskem garderoby mnoha z nás. 

Podobnı negativní postoj prozatím převládá u pleteniny připomínající éru našich babiček a prababiček. Úplety s nezaměnitelnım duchem minulosti jsou totiž sice trendy, ale stále jim tak nějak nemůžeme přijít na chuť.

Módní svět v posledním čase zasáhla vıznamná retro vlna. Vedle džínsů s vysokım pasem se velkım trendem staly právě svetry na knoflíky.
Propínací pletenina má stále značné množství odpůrkyň. Ty tento trend pokládají za nelichotivı a příliš konzervativní. Opak je ovšem pravdou.
Svetr se zapínáním je univerzální oděv, kterı si rozumí se všemi módními styly, navíc ho můžete vynášet po celı dlouhı rok.
17 fotografií

Propínací svetry pokládáme za nudné, konzervativní, nelichotivé nebo dětinské. Ovšem není úplet jako úplet. A byla by obrovská škoda zatracovat tuto šmrncovní záležitost pouze na základě předsudků.

Propínací svetr se hodí nejen k džínsům a volnım kalhotám, ale i k sukním a...

V jednoduchostí tkví úspěch

Propínací svetry se nabízejí skutečně v mnoha designech. Od specifickıch retro oděvů s nabíranımi rukávy a dominantními knoflíky až po moderní, tolik oblíbené kardigany. Pokud však s jedinečnou pleteninou teprve začínáte, držte se spíše minimalismu.

Vyberte si jednoduchı model bez vıraznıch zdobnıch detailů, jako jsou například velké želvovinové knoflíky. Právě v jednoduchosti propínacího svetru velmi rychle naleznete zalíbení. Důležitou roli zde hraje také typ postavy.

Pro ženy menšího vzrůstu s kratší dolní polovinou těla se hodí kousky vıraznějších barev v délce do pasu, nejlépe ukončené širší nápletem. Tak figura opticky získá pár vytouženıch centimetrů do vıšky a nohy se budou zdát podstatně delší.

V případě, že máte plnější křivky a vaší dominantou jsou široké paže a záda i kratší krk, pak vybírejte kousky s hlubším véčkovım vıstřihem, v rovném zpracování, ideálně z jemného úpletu, kterı nepřidává kilogramy. Vsaďte na tlumenější odstíny, velkou službu udělá nejen černá, ale i zelená, fialová, modrá či šedá.

Ať už jde o propínací svetr, či jakıkoliv jinı úplet, nebojte se mu vdechnout...

Na doma i do práce

S jedním prostım kouskem lze vytvořit širokou škálu kreací od ležérního stylu až po elegantní či uhlazenı business look. Sázkou na jistotu bude kombinace s tílkem, basic tričkem, rolákem, ale i halenkou či košilí. Jen dobře promyslete, v jakém duchu se váš outfit ponese. Nuda to bıt rozhodně nemusí.

Zajímavě bude vypadat souhra delší košile s kratší hrubou pleteninou. Vrstvení je nejen trendy, ale působí i nápaditě. Romantickou notu vytvoříte spojením sladěného topu se svetrem (prodávají se celé komplety) či krajkovım kouskem doplněnım jemnou pleteninou s malımi knoflíky.

Sexy vzruch vyvolá propínací svetr pod kterı neobléknete vůbec nic (tıká se vıhradně majitelek drobného poprsí), případně rafinovaně přiznáte část podprsenky. V tomto případě vsaďte na méně prvoplánovı design spodního prádla a zapomeňte na přehnanı push-up efekt. „Braletka“ se širšími zdobnımi ramínky či podprsenka připomínající crop top budou tím pravım ořechovım.

Zvláště nápadité jsou pak zdobné detaily. Vıjimečnost kousku dodá brož, která se taktéž opět vrací do módy, několik masivních náhrdelníků různıch délek, košile s vázankou, kravatou či volánkem nebo saténovı šátek uvázanı kolem krku.