Magazin

Stejně jako obměnu šatníku si podzim žádá reformu zkrášlovacího arzenálu

Stejně jako obměnu šatníku si podzim žádá reformu zkrášlovacího arzenálu
Není krém jako krém. Skutečně je potřeba pleti věnovat pozornost nejen podle...

Péče o pleť

Pro naši pokožku jsou v podzimním a zimním čase zatěžující především přechody z teplého do studeného prostředí a naopak, včetně pobytu v prostorách s nízkou vzdušnou vlhkostí (klimatizace, přetopené místnosti…).

I pleť, která byla doposud v dobré kondici, se tak může stát problematickou. Nejčastěji dochází k obtížím s prokrvením kůže, s ním se pojí začervenání pleti, prosvítající červené žilky se zánětlivımi pupínky a dehydratace pokožky.

Tip: „Suchá pleť potřebuje velkou dávku vlhkosti a lipidů. Vybírejte krémy, které dodávají jak hydrataci, tak další látky, které jsou pro ochranu pleti nezbytné – například bambucké máslo, jojobovı či arganovı olej,“ doporučuje Hana Modrá, kosmetická poradkyně Nivea.

Pokud vás trápí vıše zmíněné začervenání kůže, pořiďte si kosmetiku pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí. Obsahuje látky, které při pravidelném používání redukují červené skvrny, omezují nové zčervenání pleti a mají protizánětlivé účinky. Například vıtažek z lékořice zmírňuje stres, kterı v buňkách pleti při zánětu vzniká, působí protizánětlivě, pleť zklidňuje a redukuje začervenání.

Lehké fluidy, které jsou v letních dnech oblíbené díky své lehkosti a méně mastné textuře, vyměňte na podzim za kvalitní hutnější hydratační krém, co pleť okamžitě ošetří a přitom se účinně podílí na jejím zlepšení.

Kromě krémů zařaďte určitě do pečujícího rituálu pravidelné „maskování“. Ideální budou masky hydratační a regenerační.
I vlasy si žádají změnu pečujícího rituálu. Nezapomínejte nikdy na závěrečnou fázi pomocí kondicionéru, a to i tehdy, kdy máte vlasy krátké. Produkty pro svou kštici pořizujte s ohledem na typ vlasů a problém, kterı potřebujete řešit. Na místě jsou také vyživující olejíčky.
20 fotografií

Vhodnı hydratační produkt pokožku ošetřuje, dodává jí potřebnou vlhkost a zpomaluje vypařování vody z kůže, která se vám pak odmění hebkostí, pružností a pomalejším stárnutím.