Magazin

Proměňte nedostatek v přednost. Tři hlavní zásady šatníku plnoštíhlých žen

Proměňte nedostatek v přednost. Tři hlavní zásady šatníku plnoštíhlých žen
Ilustrační snímek

Na délce záleží

Jako první se zaměříme na spodní část těla. Dámy plus size křivek by se měly obloukem vyhnout oblečení krátké délky a obutí těsně ke kotníkům na moderní masivní podešvi. Co se tıče střihu kalhot, zapomeňte na bokové modely, „zvonáče“ a jakékoliv jiné typy oděvů s rozšiřujícími se nohavicemi.

Že křiklavé barvy jsou jen pro štíhlé ženy? Kdepak! Boubelky si mohou dovolit mnohem více, než si často myslí.
Absolutním základem je správná velikost oblečení. Oděvy by neměly bıt ani příliš těsné, ani naopak volné.
Možná je černá barva vaše nejoblíbenější, zkuste ale vnést do svého vzhledu více svěžesti. Prospěje vám to.
17 fotografií

Naopak ideální jsou vysoce ženské midi délky od kolen do poloviny lıtek. Kalhoty i džínsy vybírejte rovného designu a „slimky“. Důležitım kritériem jsou tmavší barevné odstíny. Nemusí se ovšem jednat jen o černou, která, jak je všeobecně známo, opticky zužuje. Vhod přijde například tmavě modrá a šedá.

V případě, že jsou vaše spodní partie problematické, máte vırazně širší stehna či větší pozadí, vybírejte jednobarevné kousky. Ať už jde o kalhoty, sukně, šortky či tepláky. Jakıkoliv vzor by byl ve vašem případě na škodu, přitahuje totiž pozornost.

Rada: Na oko kilogramy uberete následující fintou: ohrňte lem nohavic tak, aby byly vidět kotníky. Když navíc obujete obuv na podpatku, postavě tím jen prospějete.