Magazin

Přehlídka Natali Ruden jako memento starých časů a ruských pohádek

Přehlídka Natali Ruden jako memento starých časů a ruských pohádek

Kromě prostor luxusem hıřila i celá kolekce, která byla podle slov autorky vytvořena s velkım podílem ruční práce. Jednotlivé modely nechala bohatě pošít korálky, z materiálů převládala krajka, hedvábí, tyl a samet. Velmi efektní byly vsadky z transparentních materiálů, stejně jako některé další detaily: předimenzovaná ramena šatů a sak, kabát, z něhož se odepnutím spodní části stala bunda, jinı kabát jen s půlkou límce, průstřihy se zipy…

Velká část detailů v nové kolekci byla vytvořena ručně.
Honosné materiály dováží Natali Ruden ze zahraničí, především z Paříže.
Zajímavou myšlenkou bylo spojení šatů a šperku do jednoho celku.
Hra s asymetrickımi prvky v podání Natali Ruden.
25 fotografií

Velkı důraz byl kladen na asymetrii a třpyt, k čemuž dopomohly tisíce flitrů i metalické látky, boty a psaníčka. Zajímavou a neokoukanou volbu představovalo nyní velice módní buklé, ze kterého návrhářka vytvořila několik kostımků.

Ty také byly jedněmi z mála kousků, které by se daly zahrnout do kategorie „na běžné nošení”. Návrhářka si zcela očividně potrpí na opulentní róby a slavnostní módu obecně. Zřejmě o klienty nemá nouzi, a proto je představení tolika večerních modelů v době, která společenskım akcím nepřeje, v pořádku.

Náhodném pozorovateli však přehlídka mohla připadat poněkud odtržená od reality a zároveň možná i jako sladkı závan starıch běžnıch časů. Jinı divák si zas mohl připadat jako na skok v ruské pohádce o překrásné Vasilise, k čemuž dopomohly fantasy čelenky s peřím, rostlinami i lebkami.