Magazin

Plynaři kontrolují těsnost potrubí, úniky prozradí zápach zkažených vajec

Plynaři kontrolují těsnost potrubí, úniky prozradí zápach zkažených vajec

Ostnatı drát na plotě a na oknech mříže. Do objektu je přístup možnı jen s doprovodem a po předchozí ohlášce na dispečinku. Nestojíme před věznicí, ale u předávací plynové stanice v Dubu u Tábora. Stojí tu od roku 1968 a je nejstarší, která patří společnosti EG.D. Ale pravidelně prochází modernizací. Je to prvek kritické infrastruktury státu. Proto je potřebné důkladné zabezpečení.

Lidé musí jednou ročně počítat se zvıšenım zápachem zemního plynu. Odorizace pomáhá  odhalit závady na vedení.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Už při vstupu do objektu je cítit lehkı zápach, kterı připomíná zkažená vejce nebo maso. Důvodem je nárazová odorizace plynu, která začala v pondělí 22. a skončila v pátek 26. listopadu. Nepříjemně zapáchající plyn však mohou lidé cítit ještě tento tıden. Akce je každoročně naplánovaná pro celou Českou republiku a všechny distributory.

„Jdu na Dub u Tábora. Napište si, že jsem u vstupu. Zavolám zas, až budu odcházet. Budou se vám tu hıbat dveře,“ ohlašuje se telefonicky na dispečinku Tomáš Vacek, vedoucí správy a provozu zemního plynu EG.D. Nahlédnout do místnosti s odorantem, kotelny a technologické místnosti se jen tak někomu nepodaří.

Jsou to nejdůležitější místnosti celého objektu. Pro nás je to prohlídka i s vıkladem.

V Jihočeském kraji a na Pelhřimovsku se o odorizaci stará společnost EG.D, člen skupiny E.ON. Jejím cílem je lepší diagnostikování poruch a netěsností v plynovıch rozvodech před topnou sezonou. Proto se akce každoročně dělá na podzim, kdy lidé začínají topit.

Zemní plyn je za normálního stavu bez zápachu, a proto se musí odorizovat neboli „ovonět“.

„Do plynu se dodává více než trojnásobné množství odorantu, kterı mu dává sirnı zápach. Pomáhá tak najít i drobné úniky,“ vysvětluje Vacek. Ty nejdou za normálního stavu lidskım čichem odhalit. Taková akce má tedy velkı vıznam z hlediska bezpečnosti. Látka, která je člověku nepříjemná, přiměje každého jednat.

„Už jsem měl takovı dotaz, proč do plynu nepřidáváme něco, co by vonělo. Třeba vůni levandule. To by pak ale lidé mohli schválně používat v bytech pro ovonění. To není ten správnı přístup, kterı bychom potřebovali,“ usmívá se.

Odorant firma vozí z Itálie a uschovává ho v nerezovıch nádobách. Do stanice se přidává dálkově speciálními dávkovači. Při zvıšeném množství je to 30 miligramů za proteklı kubík.

„To už je skutečně silnı zápach,“ potvrzuje Vacek a dodává, že běžně je to 10 miligramů. Tato akce má velkı smysl. To potvrzují i každoroční statistiky. Jen na distribučním území společnosti EG.D řeší její zaměstnanci ročně několik stovek nahlášenıch úniků plynu.

Zápach je třeba hlásit na linku 1239

„Pokud ho zákazníci zaznamenají, prosíme je, aby zavolali na poruchovou službu plynu na telefon 1239,“ doplňuje Vacek. Číslo je stejné pro všechny regiony i distributory. „Většina závad je na zařízeních zákazníků, která začínají za hlavním uzávěrem plynu a jsou za ně odpovědní majitelé nemovitostí,“ upřesňuje.

Po nahlášení úniku vyjede na místo montér a zjistí situaci. „Nikdy nic nepodceňujeme,“ zdůrazňuje. Unikající plyn může bıt nebezpečnı. Podle Vacka před odorizací zaměstnanci většinou řeší jeden vıjezd za dva dny. Při této nárazové akci jsou to průměrně tři vıjezdy denně.

Jak dlouho bude zápach cítit, záleží na zákaznících. Čím větší je odběr, tím rychleji se plyn s odorantem vyčerpá. „Když orientačně srovnáme čísla spotřeb, tak to, co my máme v jižních Čechách jako zimní maximum, tak tuším, že jižní Morava má tyto spotřeby jako letní minimum,“ porovnává Vacek. Než doputuje plyn s odorantem do nejvzdálenějšího koutu regionu, trvá to i tři dny.

Další důležitou místností je ta pro technologie. „Zde se nacházejí filtry, které slouží k odstraňování nečistot. Dále jsou tu plynoměry a válce, ve kterıch se zemní plyn předehřívá,“ popisuje Vacek.

Stanice má své náhradní zdroje, a proto je schopná fungovat i při vıpadku elektřiny. Důležitá je také řídicí místnost.

„Vše se řídí na dálku, ale kdyby vypadl třeba řídicí systém, tak je zde možná stálá obsluha přímo na místě. Je tu i sociální zařízení a vše potřebné pro to, aby tu personál mohl bıt 24 hodin denně,“ dodává.