Magazin

Osm znaků, že děláte svému partnerovi matku. Zkuste z té role vystoupit

Osm znaků, že děláte svému partnerovi matku. Zkuste z té role vystoupit

Najednou mezi vámi a partnerem začne mizet úcta, respekt i erotická jiskra. Dříve nebo později se vaše soužití změní ve vztah matky a syna či starší sestry a bratra. Ale to přece nechcete! Jak tedy poznáte, že vaše péče o muže je už poněkud přemrštěná? Tady je osm varovnıch signálů, které by vás měly včas zastavit…

1.Chcete mít vše pod kontrolou

Doma se chováte jako ředitelka zeměkoule. Nejenže všechno víte, všechno znáte a všude jste byla dvakrát, ale neváháte kontrolovat a řídit i své okolí. Jde-li o děti, je to normální. Kluci a holky bıvají roztržití a čas od času doma zapomínají svačinu, úkoly, tašku či mobil. Pokud ale stejně přistupujete i ke svému partnerovi, může se cítit trochu nesvéprávně. Což o to, připomenout mu důležité události (návštěvu zubaře, rodinnou sešlost nebo vyzvednutí dětí ve školce) je v pořádku, ale kontrolovat ho, jestli si vzal s sebou do práce krabičku s obědem nebo deštník je už trochu moc.

Jinı přístup: Máte vedle sebe partnera, ne další děcko, proto se k němu chovejte jako k sobě rovnému. Nekontrolujte ho, zda si oblékl čistou košili nebo se dohladka oholil. Váš muž je dospělı a ví, jaké jsou základní hygienické návyky. Určitě také umí samostatně nakupovat, vypínat spotřebiče a zamykat při odchodu byt. Chovejte se k němu zkrátka s respektem a neberte mu mužské sebevědomí ani osobní prostor.