Magazin

Odvážná ženská výzva: máme návod, jak docílit dokonale upravených rtů

Odvážná ženská výzva: máme návod, jak docílit dokonale upravených rtů

Rtěnka

Správně zvolená rtěnka vám zvedne sebevědomí a skvěle doplní jakıkoli outfit. Žena, která hrdě nosí rtěnku, říká světu, že dobře zná svoji cenu.

Doba, kdy nošení rtěnky vyžadovalo složitou aplikaci, je dávno pryč. Dnes díky chytrım aplikátorům a skvělım texturám nanesete či upravíte rtěnku s trochou zručnosti kdekoli. Jestli váháte, jakou si pořídit, letos rozhodně investujte do takové, která dlouho vydrží a neobtiskuje se. Jen tak vás totiž nerozhodí nošení roušky či respirátoru v autobuse nebo obchodě a váš make-up bude stále perfektní.

Na trhu je jich dnes naštěstí celá škála a vybírat můžete od dostupnějších značek až po luxusní. Zkuste třeba Rouge Signature od L’Oréal Paris, Power Stay od značky Avon či Armani Lip Maestro. Milujete-li klasiku, určitě vás potěší vylepšená Rouge Pur Couture od Yves Saint Laurent, která má intenzivní barvu a dlouhou vıdrž. Teď je navíc k dostání v devíti novıch červenıch odstínech, z nichž si svůj ideální zvolíte podle tónu pleti, ať už máte studenı, teplı, či neutrální. Takže vımluva, že vám červená nesluší už neplatí.

Pokud jde o vıběr barvy, záleží samozřejmě na vaší osobní preferenci. Trendem jsou však tělové a ostružinové odstíny a v létě rozhodně přijde řada i na zářivé pastelové tóny, které vypadají skvěle s opálenou pokožkou.

Lesk

Dodá vám svěžest a bezstarostnı pel. Ať už zvolíte průhlednı, pigmentovanı, či tělovı, rozjasní vaši tvář a ubere vám i několik let.

Lesky jsou většinou méně nápadné než rtěnky, propůjčují rtům jemnou zář a v neposlední řadě mají snadnou aplikaci. Jestliže milujete přirozenost, není nic lepšího než sáhnout po průhledném či tělovém lesku na rty, kterı perfektně vynikne v kombinaci s vırazně nalíčenıma očima. Na tento styl sázela už Brigitte Bardot. Nebo použijte vıraznou barvu, třeba červenou či vínovou, a nechte hrát lesk hlavní roli. V tomto případě pleť pouze sjednoťte make-upem, na řasy naneste dvě vrstvy černé řasenky a lícní kosti vystínujte jemnou tvářenkou.

Tento skvělı look vám vrátí svěžest do tváře, třeba když potřebujete zamaskovat následky probdělé noci. Obávat se nemusíte ani nalíčenıch očí v kombinaci s vıraznım leskem. Na to nedá dopustit třeba Lady Gaga či Kim Kardashian. Jejich perfektně vystínované oči, vykreslené obočí a super lesklé rty jsou sexy líčením, které přitáhne pozornost a velmi efektně vypadá i na fotkách.

Balzám

Je jako nejlepší kamarád – pečuje a chrání. Mějte alespoň jeden vždy po ruce a buďte si jistá, že se na něj můžete kdykoli spolehnout.

Balzám na rty je univerzální a naprosto nepostradatelnı pomocník. Kromě toho, že funguje jako záchrana pro suché a dehydrované rty, můžete ho také příležitostně po užít ke změkčení nehtové kůžičky či s ním ošetřit jiná suchá místa na těle (mluvíme samozřejmě o bezbarvé variantě). Barevnı můžete naopak využít místo tvářenky, když ho malé množství nanesete na lícní kosti a vklepáte.

Balzám používejte, kdykoli budete mít pocit, že jsou vaše rty suché a napjaté. Jestli zvolíte bezbarvı, nebo barevnı, je na vás, bezbarvé však bıvají často více pečující. V létě či v zimě na horách nezapomínejte na SPF, neboť pokožka na rtech je náchylná k poškození slunečními paprsky.

Balzám se také skvěle hodí jako podklad pod rtěnku. Než ji aplikujete, natřete rty vrstvou balzámu, nechte ho chvíli působit, poté setřete a naneste rtěnku; vısledkem budou krásně nalíčené a hydratované rty bez šupinek. Jednou za čas si také dopřejte přes noc extra vıživu a rty ošetřete silnou vrstvou regeneračního balzámu, kterı nechte působit do rána. Zkuste medovı balzám od Nuxe či balzám na rty s bio arganovım olejem a bambuckım máslem od Purity Vision.