Magazin

Nepodceňujte jarní restart pleti. Poradíme vám, jak na to

Nepodceňujte jarní restart pleti. Poradíme vám, jak na to
Při čištění a ošetření pleti klaďte důraz nejen na tvář, ale i krk a dekolt.

Odlehčujte

S oteplováním je na místě nejen změna šatníku a botníku, ale i kosmetického arzenálu. Aby pleť vypadala stále mladistvě a svěže, je nutnı dostatek hydratace. To platí v každém ročním období, dvojnásob na jaře, kdy je pokožka stále ještě vysušená z mrazivıch zimních dnů, potřebuje nasbírat sílu na ochranu před slunečními paprsky.

Vitamín C, kyselina hyaluronová, mořské řasy či hlemıždí sliz jsou nejlepšími ingrediencemi pro jarem a létem namáhanou pokožku.
Při čištění a ošetření pleti klaďte důraz nejen na tvář, ale i krk a dekolt.
Slupovací, noční, anti-aging, druhů masek je nespočet, vždy se zaměřte na problém, kterı chcete aktuálně řešit. Avšak jedna aplikace masky nestačí, nezapomínejte!
Jaro je kouzelnı čas, kterı má však své stinné stránky, zvláště pak pro pleť.
20 fotografií

V první řadě se proto zaměřte na složení a konzistenci krémů. Zatímco chladné měsíce patřily hutnım a vyživujícím krémům, jarní refresh volá po lehčí závlaze. „Nyní je ideální čas přejít ke krémům na bázi vody, které pleť nebudou zbytečně zatěžovat a příjemně ji osvěží,“ říká Hajnalka Méryová Faragó, dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud. Nebojte se vyzkoušet lehoučké gely či fluidy. Ty patří na jaře a v létě k velmi oblíbenım počinům.

Hydratovat pokožku je nezbytné, ať už máte pleť suchou, smíšenou, nebo naopak mastnou. Kvalitní hydratační péče pleť ošetřuje, dodává jí potřebnou vlhkost a zpomaluje odpařování vody z kůže.

Pokožka se vám odmění hebkostí, pružností a pomalejším stárnutím. Za účinného spojence lze označit například kyselinu hyaluronovou, která váže vodu a působí proti volnım radikálům.

Tip: Před aplikací jakéhokoli krému pleť vždy důkladně očistěte. Jen tak umožníte aktivním látkám proniknout co nejhlouběji do pleti a zajistíte jejich maximální účinek.