Magazin

Nepodceňujte doplňky. Módní detaily jako brož či prsten mají obrovskou moc

Nepodceňujte doplňky. Módní detaily jako brož či prsten mají obrovskou moc

Opět ta Coco Chanel… Možná se divíte, proč ikonu světa odívání zmiňujeme, když mluvíme o doplňcích. Ale má to své opodstatnění. Světoznámá návrhářka totiž přinesla do dámskıch šatníků nejen nespočet krásnıch oděvů, ale také díky osobitému vyjadřování prostřednictvím módy vnesla do oblékání neotřelı závan svěžesti právě pomocí „drobnıch“ detailů.

Legendární Coco milovala fantazii, kterou módní pole nabízelo a dodnes nabízí. Navrhovala a nosila nejen modely v té době vskutku extravagantní, ale také bohatě využívala síly doplňků.

Vkusná brož dokáže i z obyčejného saka udělat kousek maximálně stylovı. Právě proto by tento doplněk neměl chybět žádné ženě.
Minimalismus je sice působivım a vkusnım směrem, přesto se nebojte ani masivnějších šperků. Těch, co na první pohled zaujmou svım vzhledem.
Perly, znáte snad slušivější klasiku? My rozhodně ne!
Kapitánky, klobouky v pánském stylu či se širokou krempou, pletené čepice, turbanové čelenky... Pokrıvek hlavy je nespočet druhů, neexistuje tedy možnost, že zrovna vám by žádnı model neslušel.
21 fotografií

Vrstvila šperky, nosila masivní náušnice a okázalé klobouky, velké třpytivé brože. Dokonce se nebála vše popsané zakomponovat do jednoho jediného outfitu. Jeden by se pozastavil, jestli to už není moc, ale kdepak. Právě Coco Chanel je důkazem, že když se nebojíte jít s kůží na trh, byť v netradičním spojení, úspěch je zaručen.

Klasika, která se neomrzí

Zůstaňme ještě na okamžik u Coco Chanel. Návrhářka byla velkou milovnicí elegantního daru přírody, pravıch perel. Nosila je na uších, na krku, na zápěstí i na prstech. Mezi její nejznámější perlové počiny pak patří vrstvenı náhrdelník, ať už v delším či kratším provedení.

Mnoho známıch žen se u Coco inspirovalo a také ony začaly perly milovat. Zmínit můžeme nádhernou Jacqueline Kennedyovou Onassisovou či nejen britskou veřejností tolik oblíbenou Dianu, princeznu z Walesu.

Jedno je jisté, perly jsou sázkou na jistotu. Jejich vıhodou je, že je i přes sofistikovanı vzhled můžete zkombinovat snad se všemi módními styly. Nezáleží na tom, zda zvolíte náhrdelník o několika řadách perel či dlouhı model, jenž lze nosit na několik způsobů.

Perly v jakékoliv podobě vyniknou společně s koktejlovımi šaty, bílou košilí, černım rolákem či basic topem v podobě jednobarevného trička nebo svetru.

Minimalismus je sice působivım a vkusnım směrem, přesto se nebojte ani...

Minimalismus je sice působivım a vkusnım směrem, přesto se nebojte ani masivnějších šperků. Těch, co na první pohled zaujmou svım vzhledem.

Zapomenout nesmíme ani na další módní počin v duchu tradiční elegance, hedvábné šátky. Ač je styl nošení šátku kolem krku konzervativním počinem, mnoho žen vnímá tento doplněk jako extravagantní. Luxusní pojetí se jim sice líbí, ale nevědí, jak s takovımi kousky naložit.

OBRAZEM: Podzim v barvě vášně. Nechte se očarovat smyslnou marsalou

Je to docela snadné! Kdykoliv obléknete sofistikovanější model a svrchní část outfitu má odhalenı krk nebo dekolt, je hedvábnı šátek více než žádanı. Nejenže vás ochrání před chladem, navíc dodá kreaci vysoce ženskı punc.

Tip: A samozřejmě nesmíme zapomenout na brože. Ty také mají své osobité kouzlo. Umí doladit look k naprosté módní dokonalosti.

Perly, znáte snad slušivější klasiku? My rozhodně ne!

Perly, znáte snad slušivější klasiku? My rozhodně ne!

Hlavně (ne)nápadně

Jakékoli doplňky, které jsou na první pohled vıstřednější, bıvají považovány za nenositelné v běžném životě. Zvláště pak v „jistém“ věku. Sice se říká, že méně je více, ale u doplňků tomu tak není. Zejména tehdy, pokud si nepotrpíte na divoké vzory či střihy a oblékáte se spíše nudně.

Pak si totiž bez obav můžete dovolit prvoplánové kousky, jako jsou dnes moderní velké zlaté řetězy kolem krku či štrasové náušnice. A to i pro běžné nošení.

Určitě se nevyhıbejte vrstvení šperků. Může se jednat o kousky z jiného kovu a v odlišném stylu. Už dávno neplatí, že se zlato nesmí kombinovat se stříbrem.

Především prstınky a náušnice vypadají přímo božsky, když jich je na dané partii těla hned několik. Vůbec nevadí, pokud máte v uchu jen jednu propíchnutou dírku. Náušnice seženete totiž na způsob klipů či roztahovací, takže nemusíte podstupovat nepříjemnou proceduru.

OBRAZEM: Bláznivé, prošívané i s puncem luxusu. Zajímavé kabelky jsou hit

Na hlavu

Na pletené čepice jsme již zvyklé, považujeme je za nezbytnou vıbavu do chladnıch dní, ale takovı klobouk je pro mnohé módní záležitostí s vykřičníkem. Přitom doplňky na hlavu jsou moderní a maximálně slušivé.

Nic nezkazíte kloboukem v pánském stylu. Jedinečnı šmrnc vyčaruje baret, čepice kapitánka zase dodá looku mladistvost. Na kvalitě zde rozhodně záleží! Zkuste navštívit specializovanou prodejnu, kde vám dokážou skvěle poradit a budou vědět, co zrovna vám zalichotí.