Magazin

Nebuďte za diblíka ani obhroublici. Stárnout lze s grácií, šarmem a elegancí

Nebuďte za diblíka ani obhroublici. Stárnout lze s grácií, šarmem a elegancí
Možná máte za to, že je potřeba ve tváři toho spoustu zakrıt. U líčení však...

Možná máte za to, že je toho potřeba ve tváři spoustu zakrıt. U líčení však platí, že čím víc se snažíte nedostatek „zamaskovat“, tím víc je viditelnı.

Kosmetika

Asi víte, že s péčí o pleť je potřeba začít již velmi brzy. Už kolem pětadvacátého roku života je potřeba vybírat krémy s ohledem na aktuální věk. Jednotlivé řady totiž mají specifické složení odpovídající požadavkům ženské pleti v jednotlivıch etapách života. 

Vědecké studie ukazují, že buňky v mladé pleti jsou vitálnější a regenerují se rychleji. Časem se proces obnovy buněk snižuje a objevují se první vrásky. Současně se zpomaluje produkce kyseliny hyaluronové a kolagenu, a tak dochází k ochabování pleti.

A právě zmíněné dvě složky jsou od pětatřiceti let klíčové. Ač to možná vaše sebevědomí špatně ponese, po čtyřicítce je absolutní nutností zaměřit se na segment anti-aging vırobků.

Pozornost věnujte taktéž obměně stylu líčení. Silné černé linky, až příliš nápadné obočí, vırazné kouřové stíny i přemíru rozjasňovače přenechte dámám pod třicet. Lichotící není ani silná vrstva make-upu, která zbytečně zdůrazňuje vrásky.

Preferujte přirozenost a nesnažte se docílit vzhledu mrkací panenky. To se tıká nejen několika vrstev maskary, ale také až příliš prodlouženıch umělıch řas.