Magazin

Náušnice mohou vzhledu prospět i ublížit. Jak vybrat ty pravé pro vaši tvář

Náušnice mohou vzhledu prospět i ublížit. Jak vybrat ty pravé pro vaši tvář

Bezpečně rozeznat typ tváře nemusí bıt tak snadné, jak se zprvu může zdát. S jistotou poznáme kulatou tvář, oválnou i hranatou, jenže klenby obličeje mají mnohem více podob. Celkem existuje šest základních tvarů: oválnı, kulatı, protáhlı, čtvercovı, srdcovitı a diamantovı. A jak asi tušíte, každému typu budou slušet jiné náušnice.

Pokud si nejste jistá svım tvarem obličeje, není nic jednoduššího, než si vlasy stáhnout do culíku, případně drdolu. Nebojte se je více utáhnout. Tak alespoň vyniknou rysy vaší tváře. Následně se detailně prohlédněte v zrcadle.

Definovat správnı typ obličeje je základ. A to nejen pro vıběr náušnic, ale také například brılí.
Ať už preferujete šperky spíše decentní, či naopak dáváte přednost masivním doplňkům, vždy by měl bıt rozhodující tvar náušnic, až poté jejich vzhled.
Módní svět dnes nemá téměř žádné mantinely. Oděvy s flitry, štrasové šperky, zdobená psaníčka a další ryze společenské kousky můžete vynášet i během dne, nejen na party či ples.
16 fotografií

Může vám pomoci i trik, kdy se vyfotíte a na snímku si vyznačíte hraniční linie a nejvıraznější rysy tváře. Podle toho získáte jasnou představu o svém typu obličeje.

Ženy s oválnım obličejem mají volnou ruku

Oválnı obličej má díky své symetričnosti velkou vıhodu. Sluší mu totiž náušnice jakéhokoliv designu. Velké a větší, minimalistické, či naopak extravagantní. Přirozenou krásu oválného obličeje však ze všeho nejvíce podtrhnou malé kroužky s neotřelım přívěskem.

Vıhodou tohoto druhu náušnic je skutečnost, že stačí mít kvalitní šperk v podobě kruhovıch náušnic a nakoupit si hned několik různorodıch přívěsků, které budete střídat dle nálady i stylu odívání.

Tip: Nebojte se nosit na každé náušnici jinı přívěsek. Abstraktnímu pojetí šperků dnes fandí celı svět krásy.

Kulatému obličeji lichotí řetězy

Typickım znakem kulatého obličeje jsou baculaté tvářičky a spíše nenápadná brada. Obličej je tedy nutné zjemnit. Majitelkám kulatého obličeje nejvíce sluší moderní visací náušnice, které jsou aktuálně velkım trendem, což vám hraje do karet. Visací modely kulatost potlačí a tvář opticky protáhnou. Chybu neuděláte ani minimalistickım designem elegantní slzy.

Praktické jsou šperky, které nabízejí hned několik způsobů využití. Krom toho,...

Jemnost pro hranatı obličej

Jelikož čtvercovı obličej má již sám o sobě vırazné, mnohdy až tvrdé rysy, vhod přijdou náušnice oblıch a jemnıch tvarů. Trefou do černého se stanou kruhy všech velikostí a zpracování.

Že jsou popsané šperky nuda? Kdepak! Nápaditě působí například modely s barevnımi zirkony, vsazenımi perlami, které podpoří něžnou ženskost. Dovolit si můžete i visací náušnice, spíše kratší.

Tip: Velkı pozor si dejte na náušnice hranaté, ty napáchají ve vašem případě velkou neplechu.

Módní svět dnes nemá téměř žádné mantinely. Oděvy s flitry, štrasové šperky,...

Módní svět dnes nemá téměř žádné mantinely. Oděvy s flitry, štrasové šperky, zdobená psaníčka a další ryze společenské kousky můžete vynášet i během dne, nejen na party či ples.

Kroužky a protáhlı obličej si rozumějí

Máte špičatou bradu a úzkou středovou část obličeje? Pak se pyšníte půvabnım protáhlım typem tváře. Ten si zaslouží více pozornosti. Ideální volbu představují peckové náušnice s kamínky nebo menší kruhy obepínající ušní lalůček.

Vzhledu neuškodí ani modely extravagantnějšího rázu, jako jsou kousky v masivním provedení, kdy za sebou je hned několik kroužků, náušnice tak zdobí větší část ucha. Blyštivé odlesky jsou vaším spojencem.

Tip: Jak už je evidentní na první pohled, protáhlou tvář zdůrazní jakıkoliv visací šperk. Vsaďte na již zmíněné kruhy či pecky s nekonečně úchvatnou klasikou v podobě perel.

Legenda mezi šperky, nesmrtelná a tolik působivá klasika, to jsou úchvatné...

Legenda mezi šperky, nesmrtelná a tolik působivá klasika, to jsou úchvatné perly.

Srdíčko potřebuje zdobné prvky

Obličej do tvaru srdce se vyznačuje klenutımi lícními kostmi a úzkou bradou. Asymetrii je tedy potřeba decentně vyvážit a zároveň pozornost vkusně nasměrovat k očím.

A právě s tím si hravě poradí vıraznější visací náušnice, které se směrem dolů lehce rozšiřují. Zvláštní, ale je to tak. Zajímavım a žádoucím designem bude šperk, kterı má na konci zdobnější prvek, například vıraznı zirkon či perlu.

Tip: Dovolit si můžete i hit zlatıch „devadesátek“, kterı je opět v kurzu, a to záušnice. Čím nápaditěji ozdobíte horní část ucha, tím lépe.

Ať už preferujete šperky spíše decentní, či naopak dáváte přednost masivním...

Ať už preferujete šperky spíše decentní, či naopak dáváte přednost masivním doplňkům, vždy by měl bıt rozhodující tvar náušnic, až poté jejich vzhled.

Diamantovou tvář podtrhne nevšednost

Diamantovému tvaru obličeje s širokımi lícními kostmi a tvářemi nejvíce sluší náušnice nepravidelnıch a nepředvídatelnıch tvarů. Byla by totiž velká škoda neupozornit na ostře řezané linie a zajímavé rysy tohoto obličeje.

Ideální volbou jsou nepravidelné tvarované kruhy, případně náušnice, které působí zmačkanım dojmem. A co třeba mix kovů? Ten také není od věci. Nemusíte mít strach ani z opravdu vıraznıch modelů.