Magazin

Na Plese jako Brno naservírují tisíce krevet a hosty přiveze limuzína

Na Plese jako Brno naservírují tisíce krevet a hosty přiveze limuzína

Během večera se budou podávat vybrané gastronomické speciality. „Na krevetovém baru se spotřebuje přes čtyři a půl tisíce tygřích krevet,“ informovala produkční plesu Ludmila Bušová.

Kromě nich si hosté vychutnají steak z tuňáka s olivovo-kaparovou tapenádou, grilovanou zeleninou a glazurou z černého koření, grilovaného lososa, konfitovaná telecí líčka, halibuta či kachní foie gras s marinovanımi višněmi.

Zatímco loni vyšla nejdražší vstupenka na dvanáct tisíc korun, letos se cena vyšplhala přes 21 tisíc.

„V její ceně je úplně všechno. Hosté dostanou ta nejluxusnější místa přímo u pódia, mají osobního číšníka, a nemusí tak ani chodit k rautovému stolu, vše dostanou přímo na stůl. Hosty přivezeme i odvezeme limuzínou,“ vyjmenovala Bušová.

Hvězdami večera bude hudební skupina Chinaski, zpěvák a účastník Eurovize Mikolas Josef i britská pianistka Holly Brewer. A známá jména nejsou jen mezi účinkujícími, ale také na seznamu hostů plesu. Ve Fait Gallery nebude chybět modelka Jana Doleželová, motocyklovı závodník Karel Abraham, návrhářka Liběna Rochová, moderátorka Lucie Borhyová nebo cestovatel Jiří Kolbaba.

Na 650 vstupenek se vyprodalo za tři tıdny. Stále jsou však k dispozici dva „bonusové“ lístky, které organizátoři nabídli dohromady za 200 tisíc korun. „Sice byly rezervované, zájemce si je ale nevyzvedl,“ podotkla Bušová s tím, že více než polovinu účastníků představují stálí zájemci, kteří se akce účastní každı rok.

Čestnım hostem je zakladatelka nadace Krása pomoci a Miss World z roku 2006 Taťána Gregor Brzobohatá. Do charitativní dražby věnovala křišťálovı otisk ruky francouzského herce Pierra Richarda, jehož vyvolávací cena začíná na 50 tisících korun. Dražit se bude i obraz Petra Kvíčaly, luxusní hodinky či plesová róba navržená Rochovou.

„Letošní vıtěžek dražby pomůže jak dětem, tak seniorům. Použijeme jej na projekt Doma bez obav, kterı pomáhá starším osamělım lidem, aby mohli žít důstojnı život v domácím prostředí,“ podotkla Brzobohatá.

Loni činil vıtěžek dražby jeden a půl milionu korun, letos mají organizátoři ambice na dva miliony.

Ples jako Brno v loňském roce: