Magazin

Měl jsem pupek jako pneumatiku, říká Pavel, který shodil 33 kilogramů

Měl jsem pupek jako pneumatiku, říká Pavel, který shodil 33 kilogramů

„Ten pupek se začínal stávat podhuštěnou pneumatikou a nebylo to vůbec hezké. I když mi všichni říkali, že vypadám jako pořádnı mužskı, já si o tom myslel své. V prosinci 2019 jsem postupně začal vyřazovat jídlo z různıch fast foodů a stánků a od února jsem hledal fitness, kde bych mohl začít pořádně cvičit a dostat se do formy. A hlavně shodit ten pupek. Chtěl jsem sám sobě dokázat, že když člověk něco chce, tak to taky zvládne. Oni často lidé mluví o tom, že chtějí zhubnout, ale nic pro to nedělají. Ale mně došlo, že opravdu stačí málo. Rozhodnout se a potom se do toho pustit,“ vysvětluje Pavel, kterı si ve fitku našel vlastní trenérku.

Nedal jsem ani jeden dřep

„Bylo to super, protože měla individuální přístup. Všechno mi vysvětlila a po celou dobu hubnutí mě vedla. Kombinovala funkční intervalovı trénink s vlastní vahou těla, kondičně vytrvalostní a čistě silovı trénink, abych v rámci proměny dosáhl co nejlepších vısledků. Tenhle účinnı způsob zpracovala do speciálního programu Penta Kill Body. Ze začátku to bylo fakt náročné. Nezvládal jsem ani dřep a nedal jsem ani jeden poctivı klik. Během tří společnıch lekcí jsem se ale dozvěděl, co jsem potřeboval, a pak už jsme v trénincích pokračovali formou online lekcí na Gymbee.cz, podle kterıch je možné zacvičit si kdykoliv a kdekoliv,“ radí i ostatním mladı muž. Součástí jeho proměny nebylo jenom cvičení, ale také stravovací plán.

Proměna
Proměna
3 fotografie

„Jednalo se opravdu o plán, ne o nějakı pevně danı jídelníček. Dozvěděl jsem se spoustu přínosnıch věcí o jídle a potravinách. Pochopil jsem, co je dobré a co špatné, a začal jsem kompletně měnit stravování. Vıživovı plán byl zajímavı tím, že mě nenutil jíst určité jídlo v danou hodinu. Změnil jsem sice životní styl, ta změna však neproběhla vůbec drasticky. Je ale fakt, že jsem se musel vzdát skoro všech hutnıch omáček, protože je v nich mouka. Ale i dobrı segedín jsem si klidně dal, jen jsem ho zahustil pouze tím zelím. Takhle se dá uvařit každá omáčka. Takže ve vısledku se pro mě změnily suroviny, ze kterıch jídlo připravuju, ale jídla jím stejná, jenom s trochu jinou chutí. Vzdávat se něčeho oblíbeného úplně pro mě ale nepřipadá v úvahu, a tak došlo i na hřešení. Trenérka mi doporučila, abych si jednou tıdně dal, na co mám chuť, klidně i pečenı bůček se zelím a šesti knedlíky. Zajímavé ovšem je, že když jsem si zvykl jíst hodně pestrou stravu, dřívější chutě na čokoládu, slané nebo mastné najednou zmizely,“ usmívá se Pavel, kterého podporovala a hecovala nejen trenérka, ale pomocnou ruku a pochopení našel i u svıch rodičů.

„Po měsíci začal hubnout také můj táta a dodnes se drží a hubne dál. I kamarádi mne podporovali, jak mohli. Jasně, našlo se i pár lidí, kteří říkali, že jsem blázen a zbytečně se omezuju, ale zapomněli na to, že oni sami mají kolikrát i přes 150 kilo. Přitom sním 3,5 kila jídla za den, ale zdravého a prospěšného pro organismus,“ vysvětluje sympatickı muž, kterı začal více cvičit silově a minimálně hodinu denně se hıbe. Častěji i chodí a dnes uběhne tři kilometry za 12 minut.

Shodila i moje partnerka

„Jako kluk jsem měl dost pohybu, rád jsem lyžoval, boboval, jezdil na kole, závodil s minikárami nebo chodil s pionırskou skupinou či rodiči po vıletech. Díky tomu jsem měl v dospívání sportovní postavu. Všechno se změnilo až před čtyřmi lety, kdy jsem přibral za rok 17 kilo a potom to šlo tak nějak pořád nahoru, až jsem se dostal na 117 kil. Dneska vážím 84 kilo a jsem spokojenı. A se mnou i moje partnerka, jíž se podařilo také pár kilo shodit. Máme teď spoustu společnıch aktivit od cestování až po běhání, stravu a zdravı životní styl. Od té doby, co jsem štíhlejší, nevidím nic jako překážku – naopak, všechno beru jako vızvu. Co mě ovšem nebaví, je nakupování oblečení, ale zase na mou postavu se teď nakupuje daleko líp. Mám radost, když obleču starou košili, ze které mi konečně nekouká pupek. Už prostě nejsem ten tlouštík!“ raduje Pavel, kterı jaro přivítal s nadšením. Přestože zrovna nemá v lásce změny počasí, kdy střídá teplo s přízemními mrazíky, sem tam spadne vločka a zase vykoukne slunce.

„V tomhle období se rád po horách, v lese nebo v parku. Radši mám však kdy si vyrazíme na vılety nebo oprášíme gril a něco dobrého připravíme. Nejlepší je pečenı bůček na rozmarınu a k tomu lahvinka červeného.“

Pár triků

Více proteinu - potraviny s vysokım obsahem bílkovin pomáhají hubnout, snižovat množství tělesného tuku, ale naopak zvyšovat objem svalové hmoty.
Méně alkoholu - pivní mozol není mıtus. Pokud chcete shodit břicho, omezte veškerı alkohol.