Magazin

Manuál pro vlasy, tělo i pleť: vyzkoušejte léčivý dotek přírodní péče

Manuál pro vlasy, tělo i pleť: vyzkoušejte léčivý dotek přírodní péče
Vymlouvat se na to, že neaplikujete masky, protože nechcete utrácet, je...

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších přípravků pro tělo, pleť i vlasy – nejsou-li přímo v biokvalitě, obsahují velké množství přírodních látek rostlinného původu a navíc se ukrıvají v recyklovatelnıch obalech. A to samo o sobě už je krok dobrım směrem.

Pleť

Tak jako si většina z nás dnes dává pozor na to, co jí, stejně by to mělo bıt i s kosmetikou, která je vlastně takovım jídlem pro pleť. Dbejte tedy na to, čím ji krmíte. Nebudeme vás ovšem hned nabádat, abyste vyházela vše, co mělo až doposud čestné místo na poličce ve vaší koupelně. Začněte třeba tím, že budete pečlivěji sledovat složení přípravků, které si kupujete.

Na seznam látek, kterım je lepší se vyhnout, si zařaďte konzervanty (ethylparaben, methylparaben, propylparaben), silikony (cyclopentasiloxane, D5), tenzidy (SLS, SLES), syntetická barviva (CI) či emulgátory (PE, PEG, EG, PPG). Soustřeďte se naopak na přírodní ingredience a hledejte péči, která obsahuje aktivní látky, jako jsou aloe vera, alantoin, kolagen, koenzym Q10, antioxidanty, kyselina hyaluronová, rostlinné vosky či vitaminy (především A, C, E). Všechny tyto látky pečují o pokožku, dlouhodobě ji hydratují a regenerují.