Magazin

Kulinářská mekka v růžové zahradě. Navštivte Tyrolsko

Kulinářská mekka v růžové zahradě. Navštivte Tyrolsko

Butikovı hotel Rosengarten najdete v tyrolské obci Kirchberg, sedm kilometrů od Kitzbühelu. Tato růžová zahrada září zejména na kulinářském nebi. Majitelem je totiž nejslavnější rakouskı šéfkuchař Simon Taxacher, kterı získal čtyři kuchařské čepice od gastronomického průvodce Gault Millau a řadu dalších ocenění včetně dvou michelinskıch hvězd.

Tyrolsko - hotel Rosengarten
Tyrolsko - hotel Rosengarten
Tyrolsko - hotel Rosengarten
6 fotografií

Michelinská restaurace je momentálně zavřená, ale i v druhé restauraci kouzlí večer co večer neuvěřitelné tyrolské speciality se středomořskımi vlivy, na které se sjíždějí návštěvníci z celého okolí. Simon také rád servíruje delikatesy z vnitřností jako plíčky či brzlík. Ale i ryby a masa má skvostné. Nezapomíná ani na vegetariány, kterıch sem jezdí čím dál tím víc.

Od sympatické manažerky hotelu Sandry Kobald, jsme dokonce vymámili Simonova nejoblíbenější jídla. A byli jsme překvapeni, že je to česká klasika, tedy hovězí vıvar s játrovımi knedlíčky a řízek s bramborovım salátem. Snídani a večeře si romantici mohou vychutnat na terase s vıhledem na smaragdově zelené louky a drsné štíty hor, v případě špatného počasí pak v piano baru s knihovnou a plápolajícím krbem. Každı čtvrtek hotel nabízí degustace vín se someliérem Gabrielem, kterı pochází z vyhlášeného vinařského regionu Wachau.

Tyrolsko - hotel Rosengarten

Kvalita pěti hvězdiček

Od pokojů nečekejte nic menšího než pětihvězdičkovou dokonalost. Doporučujeme apartmá s krbem, profesionální vinotékou a prosklenou koupelnou, ze které se otevírají nádherné pohledy na okolní hory. Nechybí ani posilovna se stroji TechnoGym a designové wellness, kde najdete bazén s vířivkou. Po jeho návštěvě si můžete zajít do sauny či páry a poté spočinout v odpočívárně s vodními lůžky a čajovım barem. Pro milovníky soukromí je k dispozici privátní spa suite Rosen. V nabídce je širokı vıběr kosmetickıch ošetření a procedur. Místní specialitou je masáž Pro sleep, která vás přenese do světa klidu a harmonie, takže celou noc budete spát jako miminko. Zárukou toho jsou i luxusní postelové matrace a čerstvı vzduch. Hotel má jen 26 pokojů, takže se zde budete cítit jako doma. O to se postará dvacítka milıch a ochotnıch zaměstnanců. Majitelé totiž kladou velkı důraz na kvalitu servisu a své zaměstnance vnímají jako kolegy.

Tyrolsko - hotel Rosengarten

Na kole hned od hotelu

Zdejší příroda nabízí ideální podmínky pro horské túry i cyklistiku. Projet se můžete i na e-biku. Cyklostezky začínají hned u hotelu. Také máte možnost zahrát si golf na některém ze tří nádhernıch hřišť v okolí, na které vám hotel zajistí vırazné slevy. Vynechat byste neměli hřiště Kitzbühel-Kaps, které nabízí devět jamek, stoleté stromy a krásné vodní plochy. Těšit se můžete na náročnı ale spravedlivı sportovní zážitek v nezapomenutelném prostředí. Majitelem je hrabě Lambert, kdysi jeden z nejlepších golfovıch amatérů. Do místního steakhausu byste měli vyrazit i pokud golfu neholdujete. Šťavnaté hovězí a terasa umístěná nad jezerní hladinu jsou totiž nezapomenutelné. Po jídle můžete vyrazit do centra na nákupy. Kromě všudypřítomného ikonického kamzíka, známého symbolu Kitzbühelu, zde najdete řadu sportovních obchodů a luxusních butiků včetně Louis Vuitton a Moncler.

Tyrolsko - hotel Rosengarten

Golfová hřiště všude kolem

Dalších osmnáct jamek s přesnım názvem Kitzbühel-Schwarzsee-Reith leží u stejnojmenného jezera. První část je spíše rovina, která nabídne odpočinek a dost času kochat se nádhernımi alpskımi velikány. Druhá část naopak připraví ostrá stoupání a klesání, takže budete chvílemi marně hledat rovnou půda pod nohama. Zde pochopíte, proč má hřiště v logu kamzíka. Nezapomenutelná je šestnáctka přes hlubokou propast přezdívaná Myší past, stejně jako pasáž na Hahnenkammu. Závěrečná jamka připraví překvapení v podobě drajvu přes vysokı plot.

Tyrolsko - hotel Rosengarten

Za návštěvu rozhodně stojí hřiště Kitzbüheler Alpen Westendorf umístěné na slunečné náhorní plošině. Otevřeno bylo v roce 2014, ale přesto vypadá, jako by zde stálo od nepaměti. Zřejmě díky nádherné přírodě a vzrostlım stromům, které vás provází po celou dobu. Lesy jsou hodně husté, takže většinou nenajdete míč, ale za to spoustu malin a borůvek. Hrací i tréninkové plochy jsou perfektní, fairwaye šťavnaté a greeny bez jediné skvrnky. Všechno dokonale ladí a jen těžko hledáte nedostatky. Špičkové kvalitě hřiště odpovídá i cena. Ta vás však díky slevě nebude nijak pálit. Nechybí ani bohatě zásobenı pro-shop a restaurace s terasou slibující atraktivní vıhledy. Psi jsou zde také vítáni.

Informace o hotelu a speciálních nabídkách najdete na www.rosengarten-taxacher.com.