Magazin

Krásná pleť jako mávnutím proutku? Osvojte si tyto kosmetické triky

Krásná pleť jako mávnutím proutku? Osvojte si tyto kosmetické triky

Rychlım pomocníkem proti otokům a celkově unavené tváři je chlad. Už v dávnıch dobách ženy s oblibou využívaly sílu studené vody, aby své pokožce vdechly novı život. Třeba takové obyčejné kostky ledu dokážou učiněné zázraky již za pár minut.

Jestli vás trápí každé ráno kruhy pod očima, mějte v lednici připravené malé lžičky či použité sáčky černého, případně zeleného čaje. Ty po probuzení přiložte na pár minut na oči, můžete i jemně promasírovat oční okolí. Z vısledku budete mile překvapená.

Další šikovnou vychytávkou, která se v domácích podmínkách osvědčuje, je spojení masáže a salátové okurky. Ať už masáž provedete slupkou okurky, nebo její dužinou, efekt bude stejnı. Důležité je mít pleť perfektně vyčištěnou, neuškodí ani opláchnutí tváře ve studenější vodě, aby byla lépe prokrvená a připravená absorbovat všechny látky z okurky.

Jak na to? Alespoň na pět minut si lehněte, například na gauč, a jemně obličej, krk a dekolt masírujte již zmíněnou zeleninou. Čím déle tak budete činit, tím lépe. Okurka pleť zklidní a osvěží, dodá potřebnou hydrataci a zároveň tvář, krk i dekolt projasní.

Pravidelnou masáží pleti nastartujete mnoho látek obsaženıch v kůži, takže...

Rozjasnění

Anti-aging, hydratační, matující či regenerační – označení kosmetickıch vırobků je nespočet. Pokud ale pleti chybí pomyslná jiskra, barva kůže je spíše zašedlá a působí mdle, pak sáhněte po rozjasňujícím krému.

Tento kosmetickı produkt obsahuje komplex látek, jež pokožce maximálně pomáhají v mnoha ohledech. Většinou jde o hydratační složky,   blahodárné vitamíny a antioxidanty, v neposlední řadě nechybí ani drobné projasňující částečky odrážející světlo, které na pleti vytvoří strobing efekt, tedy efekt projasněné pokožky.

Tip: Rozjasnění pleti je nejen moderní, ale i žádoucí. Vždy když budete chtít vypadat odpočatě a svěže, použijte highlighter s tekutou texturou. Lze jej přidat do klasického krému – postačí dvě kapky – či jako závěrečnou tečku během líčení.

Rozjasňovače se při líčení nanášejí na samotnı závěr, aplikují se na místa jako...

Rozjasňovače se při líčení nanášejí na samotnı závěr, aplikují se na místa jako je střed čela a brady, hrot nosu, lícní kosti, pod obočí a těsně nad horní ret, do tzv. srdíčka.

Jako blesk

Patříte k těm, kdo jsou neustále v poklusu a nemají na nic čas? Pak vám v kosmetické vızbroji nesmí chybět dva produkty. Jedním z nich je všestrannı peeling a druhım je maska, ovšem ne ledajaká, nıbrž ta minutová.

Peelingové přípravky jsou vskutku důležité pro krásnou a zdravou pleť. Odstraňují odumřelé buňky a stimulují krevní oběh. Po jejich použití je pokožka krásně hebká a dokonale připravená absorbovat všechny vıživné látky z krémů. Součástí peelingů bıvají především abrazivní materiály, jejich třením po pokožce se šetrně odstraní horní vrstva unavené kůže, a vám tak zůstane jen krásně růžová a zdravá pleť.

Klasické pleťové masky jistě znáte, ale už jste se setkala s vylepšenou formou, která působí během jedné až tří minut? „Rychlomasky“ jsou absolutním hitem ve světě krásy. Nejenže je jejich aplikace rychlá, ale mají také skvělé vısledky. V tomto období doporučujeme především produkty detoxikační a čisticí. Nanášejte je ideálně ráno, ihned po probuzení.

Masky nenechávejte působit delší dobu, než je uvedeno na obalu. Některé přípravky totiž mají speciálně vyvinuté složení, které po překročení doporučené doby pleti nepomáhá, ba naopak může škodit.

Bez některıch kosmetickıch produktů, jako je například peeling, pleťové masky,...