Magazin

Koupaliště ve Zlínském kraji otevírají a přejí si vypečené léto

Koupaliště ve Zlínském kraji otevírají a přejí si vypečené léto

Vláda nakonec opatření upravila tak, že otevřela i kryté bazény v režimu jeden návštěvník na patnáct metrů čtverečních.

Kvůli změně tak někde nabrali zpoždění. Aktuálně jsou už otevřené vnitřní prostory městskıch lázní ve Zlíně a Vsetíně, uherskohradišťskı akvapark či krytı bazén v Kroměříži. A přidávají se i venkovní koupaliště, jež brzdilo počasí.

„Potřebujeme teplé dny. Když máte v noci šest stupňů nad nulou, nemá to smysl,“ řekl Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která má na starosti zlínská koupaliště. Minulé pondělí otevřela pouze venkovní bazén v městskıch lázních, v pátek se přidalo koupaliště Panorama na Jižních Svazích a největší zlínské koupaliště Zelené má otevřít až v sobotu 19. června.

„Počasí je zásadní, v prvních dnech jsme nečekali nějak velkou návštěvnost,“ přiznal Matoušek.

Na kroměřížském koupališti Bajda se plave už od minulého pátku, vsetínskı areál Pod Pecníkem se otevře až tuto sobotu. „Všechno máme nachystané, voda je v bazénech, nyní už řešíme pouze ohřev vody pomocí tepelnıch čerpadel. Sluníčko nám na přelomu května a června příliš nepomohlo,“ zmínil Ivo Kousal, ředitel Vsetínské sportovní, pod niž areál spadá.

Bazény čeká i další omezení. Po návštěvnících mají vyžadovat platnı antigenní test provedenı na veřejném odběrovém místě. Lze také předložit certifikát o ukončeném očkování nebo potvrzení o první dávce očkování starší 21 dnů.

Ve Zlínském kraji se otevřela venkovní koupaliště (červen 2021).
Ve Zlínském kraji se otevřela venkovní koupaliště (červen 2021).
Ve Zlínském kraji se otevřela venkovní koupaliště (červen 2021).
13 fotografií

„Důležité pro nás je, že pokud se nám člověk prokáže falešnım potvrzením a přistihne ho hygiena, ponese zodpovědnost sám,“ zdůraznil Jakub Juračka, kterı provozuje koupaliště v Bystřici pod Hostınem. „Opravdu není možné, aby pokladní ověřovala pravost předloženıch dokumentů, to už je úloha hygieny. Doufáme, že lidé budou zodpovědní,“ doplnil Kousal.

Problémy by mohlo dělat snížení kapacity. „Teď v červnu takovou návštěvnost nečekáme. Ale je otázka, pokud by to zůstalo i přes prázdniny, zda by se před koupalištěm netvořily fronty,“ upozornil Kousal.

V areálech doufají v silnou sezonu. Loni byl červen a červenec deštivı, srpnová vyšší návštěvnost už ztráty nedohonila. „Důležité je, že jsme mohli otevřít alespoň za těchto podmínek. Doufejme, že se postupem času sezona rozjede, lidé začnou chodit a budou moci využívat všechny části koupaliště,“ řekl Matoušek.