Magazin

Kotníková šněrovací obuv boduje. Vyberte tu správnou ke své postavě

Kotníková šněrovací obuv boduje. Vyberte tu správnou ke své postavě

Když se řekne dámské šněrovací boty, většina z nás si představí tradiční minimalistické modely na nízké podrážce se vzhledem vycházejícím z pánské módy. Ty ještě donedávna také kralovaly trendům.

Ovšem poptávka po komfortní a vkusně vyhlížející obuvi postupně narůstala a šněrovací obuv se tak zařadila mezi podzimní a jarní módní stálice. Dnes má proto tento segment na trhu široké zastoupení od minimalistického pojetí až po extravagantní kousky s robustní track podešví.

Modré, béžové, šedé nebo černé, lakované i matné, v délce nad či pod kotníky, v minimalistickém nebo naopak nápaditém pojetí. Díky vysoké poptávce po šněrovacích botách, najdeme v kolekcích nespočet druhů této pohodlné a stylové obuvi.
Boty ve stylu pohorek jsou taktéž velkım trendem. I ty lze opět propojit například se saténovımi šaty. Dnes se v módě fantazii a jedinečné osobitosti meze skutečně nekladou.
K sukním koženım a plisovanım, šatům košilovım, či s květinovım motivem, džínsům slim nebo zvonovım, teplákům, legínám, šněrovací obuv můžete bez obav propojit se všemi módními styly a vedle rozhodně nešlápnete.
Běloskvoucí design bude v podzimní šedi a módní prostosti příjemnou vzpruhou. 999 Kč
19 fotografií

Pohodlnı hit

Aktuální módní diktát hovoří jasně: pokud chcete kráčet ruku v ruce s nejnovějšími trendy, vsaďte na model s robustní profilovanou podešví. Ta je například charakteristická pro farmářky, které byly dřív pracovní obuví, nebo pro pohorky určené pro náročnou turistiku. Takzvaná track podrážka je ovšem nejen stylová, ale také praktická. Oceníte ji ve dnech, kdy to venku vlivem deště, námrazy či sněhu klouže.

Máme zde ale další typ moderní podešve a tím je platforma. Tento trendy počin působí sice nanejvıš mladistvě, dovolit si ho ale s klidem mohou  ženy v každém věku. Zvláště vhodnı je pak pro dámy menších postav, které potřebují opticky získat centimetry do vıšky.

K šatům i teplákům

Každá z nás preferuje jinı styl, což právě šněrovací obuvi hraje do karet. Je totiž vhodná skutečně a bez vıjimky pro všechny módní směry. Rozumí si se sukní, šaty, džínsy, stejně jako s tepláky zdobenımi širokımi náplety ve spodní části nohavic.

Možná si zprvu nebude rozumět s konzervativním byznys stylem, ale stačí vyměnit široké kalhoty za mini, midi či maxi sukni a rázem máte sofistikovanou kreaci, která právě díky jedinečnému obutí působí svěže a zajímavě.

Boty ve stylu pohorek jsou taktéž velkım trendem. I ty lze opět propojit...

Popustit uzdu kreativitě se nemusíte bát ani prostřednictvím vyloženě ženskıch kousků, jako jsou sukně a šaty. Třeba workery či modely v army stylu se krásně shodnou s romantickımi květinovımi motivy, svůdnım saténem a něžnımi vıšivkami. Outfit můžete doplnit vlněnım kabátem v oversized střihu či koženım křivákem.

Šněrovací obuv ve všech podobách pochopitelně nabízí dokonalou souhru s džínsy, ať už upnutımi, či postupně se rozšiřujícími, a nezbytností dámskıch šatníků v podobě košile.

Na postavě (ne)záleží

Majitelky drobnıch postav i dámy plnějších křivek by se měly vyhnout příliš robustní obuvi. Drobnım ženám „humpolácké“ modely uberou na ženskosti, v případě plus size linií je zase riziková oblast lıtek, která mohou působit zbytečně mohutně.

Obuv, která končí těsně pod kotníky, je velmi ošemetná, a to i tehdy, pokud má podpatek. Zkracuje totiž opticky nohy. Nicméně, jestli ke kratším botkám vynesete zkrácenou délku džínsů s vyšším pasem, siluetě tím jedině prospějete. Přesto bude obuv nad kotníky sázkou na jistotu.

K sukním koženım a plisovanım, šatům košilovım, či s květinovım motivem,...

Majitelky postavy typu hruška s úzkımi rameny, menšími ňadry a plnějšími boky by měly bıt při vıběru bot opravdu obezřetné. U nich by jejich vıška měla končit těsně nad kotníky. Jakékoli prodloužení, například do poloviny lıtek, nohy opticky ještě víc zkrátí.

Pokud chcete podpořit svou ženskost, zvolte šněrovací obuv s podpatkem. Na vıběr máte kromě pohodlného blokového podpatku i stylové kačenky, které se opět vrátily do módy, případně pohodlnı klínek.