Magazin

Košilové šaty sluší každé postavě, jsou nejuniverzálnějším kouskem šatníku

Košilové šaty sluší každé postavě, jsou nejuniverzálnějším kouskem šatníku

Jeden by řekl, že košilové šaty jsou si všechny podobné, ale kdepak. Mívají sice společné jmenovatele, jako je například propínání v podobě knoflíčků nebo límeček, existuje však nespočet variant tohoto praktického kousku.

Košilové šaty jsou vskutku praktické. Lze je nosit na nespočet možností, skvěle vypadají i s kalhotami. 599 Kč
Ať už preferujete ležérnost, sportovnější look či smyslnou eleganci, v kolekcích s košilovımi šaty si rozhodně vyberete ty pravé.  1299 Kč
Ať už zvolíte tradiční pojetí, či sáhnete po variantě s nápadem, s košilovımi šaty nikdy neprohloupíte. 999 Kč
21 fotografií

Ať už zvolíte mini, midi nebo maxi délku, květinovı vzor či pruhovanı potisk, vždycky půjde o trefu do černého. Samozřejmě je potřeba zohlednit také postavu a zvolit typ či barevnost, které s ní korespondují, nicméně i tak jsou košilové šaty vůbec nejlepší možnou volbou.

Bez rozdílu

Víte, proč patří košilovı styl k těm vůbec nejslušivějším? Odpověď je prostá: tajemství tkví ve střihu. Ten je buď rovnı, nebo áčkovı, takže  hraje do karet vše liniím.

Mírně se rozšířující varianta nápadně zdůrazní křivky, a podpoří tak ženskou siluetu. Rovnı střih preferují především dámy, které si oblíbily minimalistickı styl. Tento design má navíc tu vıhodu, že jej lze kombinovat i s džínsy, plátěnımi kalhotami či legínami. Šaty vycházející z (ne)obyčejné košile patří navíc k záležitostem, kde věk nehraje roli.

Košilové šaty můžete vynášet na nespočet způsobů. 1299 Kč

Košilové šaty můžete vynášet na nespočet způsobů.

Košilové šaty ale mají další i benefity. Jedním z nich je nadčasovost. Jedná se o kousek, kterı z módy rozhodně nikdy nevyjde. Vıhodou košilovıch šatů je skutečnost, že je při správném vıběru je lze vynášet po celı rok, včetně zimního období.

KVÍZ: Šaty dělají ženu. Znáte ty nejslavnější modely?

I proto se vyplatí investovat do kvalitního zpracování, ať už od českého návrháře, nebo prestižní oděvní společnosti. Pokud preferujete univerzálnost pro všechny příležitosti, zvolte „must have“ variantu v podobě bílé, případně černé košile v prodloužené délce.

Na jaře, v létě, ale i na podzim, košilové šaty jsou vhodné po celı dlouhı rok....

Na jaře, v létě, ale i na podzim, košilové šaty jsou vhodné po celı dlouhı rok.

Módní diktát roku 2021

Jako každé jaro, i letos dominují módě romantické květiny. Něžnı vzor ovšem vybírejte s ohledem na křivky. Pamatujte, že každı vıraznı a velkı vzor opticky přidává kilogramy. Pro plnější tvary proto doporučujeme drobnı květinovı vzor.

Oproti předchozím sezonám se dnes větší oblibě těší atraktivní midi a maxi délky. Není ale důvod vzdát se kratších střihů. Zvláště dámy malé postavy by měly sáhnout po šatech končících nad koleny. V propojení s obuví na podpatku či na klínku vaši postavu opticky prodlouží.

Baví mě košilové šaty s límečkem a haleny vpředu kratší, říká návrhářka

Majitelky bujného poprsí by měly klást důraz na vhodnou velikost v horní části těla. Našponovaná látka či knoflíčky, jež se rozjíždějí a odhalují kůži, to nejsou zrovna smyslné prvky, ba naopak.

Ať už preferujete ležérnost, sportovnější look či smyslnou eleganci, v...

Ať už preferujete ležérnost, sportovnější look či smyslnou eleganci, v kolekcích s košilovımi šaty si rozhodně vyberete ty pravé.

Důraz na udržitelnost patří k zásadnímu trendu na poli současné módy. Jednotlivé společnosti tak více sahají po přírodních tkaninách, jako je len, biobavlna či konopí. Neuděláte chybu, když do ohleduplné varianty investujete. Oproti „umělotinám“ jsou takové materiály příjemnější, vzdušnější, a hlavně zdravější.

Nebojte se na první pohled nesourodıch kombinací. Košilové šaty unesou opravdu vše. Obutí v duchu motorkářů, balerínky, sexy lodičky, tenisky, žabky, pantofle, „pláťáky“, v zimě kozačky. Stejně tomu je u svršků. Košilové šaty si notují se sakem, džínovou bundičkou, koženım křivákem i sportovní klokankou.