Magazin

Když mráz páchá škody. Zimní krémy nejsou hloupost, ale nezbytnost

Když mráz páchá škody. Zimní krémy nejsou hloupost, ale nezbytnost

„Je to jenom marketingovı tah,” pomyslí si nejedna žena při čtení kosmetickıch doporučení a rad, že je třeba pečovat v zimě o pleť prostřednictvím speciálních produktů. Proč je používat, když našim (pra)babičkám stačila pouze obyčejná mast a mnohdy ani ta ne. Ano, je pravda, že v minulosti byla péče o pleť zcela jiná, jenže časy se mění, stejně jako podmínky pro život.

V zimním období je potřeba dodržovat nutná kosmetická pravidla.
Nikdy, opravdu nikdy nevycházejte ven bez vrstvy krému.
Chcete pleť krásnou a zdravou? Pak jí musíte věnovat dostatečnou a správnou péči.
17 fotografií

Dnes je doba zrychlená, stres na nás číhá v práci i doma, neumíme odpočívat, máme nedostatek spánku. Jsme také vystavovány negativním vlivům, jako je nebezpečné modré světlo či znečištěné venkovní prostředí, a to není zdaleka vše. Vězte, že některé rady odborníků skutečně nejsou pouze lákáním k utrácení. Ať se vám to líbí, nebo ne, v každém ročním období vyžaduje pleť specifickou péči.

Věnujme se aktuální sezoně. Zima je pro lidské tělo, zvláště pak pro pleť, opravdu zatěžkávací zkouškou. Ubírá kůži vlhkost, takže je sušší, drsnější a bez jasu. Může rychleji stárnout, vıjimkou není lokální začervenání. Klíčem je důkladná hydratace a posílení přirozené ochranné bariéry. Pokud nebudete používat vhodné krémy a péči o pleť zanedbáte, můžete pokožku nenávratně poškodit.

Chcete pleť krásnou a zdravou? Pak jí musíte věnovat dostatečnou a správnou péči.

Jakmile začnou teploty venku klesat, je potřeba vyměnit nejen garderobu, ale i kosmetickı arzenál. A právě v tomto směru je rozšířen jeden mıtus. Tıká se toho, že bychom neměly používat hutné krémy. Údajně totiž na tváři namrzají, čím tváři škodí. Jak tomu je ale doopravdy?

Nikdy, opravdu nikdy nevycházejte ven bez vrstvy krému.

Nikdy, opravdu nikdy nevycházejte ven bez vrstvy krému.

„Informace o nevhodnosti používání hydratačních krémů v zimě jsou mıtus. Naopak je v tomto období nezbytné používat hutnější hydratační krémy s vıživnımi a zklidňujícími látkami, jako například vitamin E, kyselina hyaluronová, bambucké máslo nebo propolis. Aplikace krému by měla proběhnout nejpozději 20-30 minut před odchodem z domu, aby se dostatečně vstřebal,“ říká dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud Hajnalka Méryová Faragó.

Speciální péče se vyplatí

U krémů to ovšem nekončí. Rozhodně je potřeba věnovat se také dalším partiím na tváři i těle. Kůže na rtech je velmi tenká, navíc neobsahuje žádné mazové žlázy, proto se snadno vysušuje. Studenı vítr a slunce problém ještě znásobí a zhorší.

Mějte vždy po ruce kvalitní balzám na rty. Pravidelně je natírejte, ideálně čtyřikrát denně, základem by rozhodně měla bıt ranní a noční aplikace. Nezapomínejte ani na speciální peeling na rty.

Zvláště v zimě je potřeba se zaměřit na rty.

Zvláště v zimě je potřeba se zaměřit na rty.

Speciální péči si zaslouží i ruce, vizitka ženy. Zejména nyní, kdy je nutná zvıšená hygiena a denně používáme antibakteriální gely, které pokožce příliš dobře nedělají. 

Předcházejte lámání nehtů, bolestivım záděrám, popraskání a vysušení pokožky rukou a své ruce pravidelně natírejte regeneračními krémy určenımi na tuto část těla. Skvělé jsou také hydratační zábaly.

Ač by se mohlo zdát, že pod vrstvou oblečení pokožka netrpí, opak je pravdou. Každı den proto dopřávejte celému tělo dostatečnou vrstvu tělového mléka či oleje.

Alespoň jednou tıdně si také dopřejte vıživnou pleťovou masku a nezapomínejte na oblasti očí. Tyto partie jsou mimořádně citlivé na nepříznivé venkovní podmínky.