Magazin

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní nabídkou "práce"

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní nabídkou

Jak píše britskı list The Times, Morimoto požaduje 10.000 jenů (2000 korun) plus vıdaje za cestu a jídlo za to, že si přijede se zájemcem popovídat, něco s ním popít, ale nic víc.

Jeho službu lze najít pod názvem K pronájmu člověk, kterı nic nedělá. Za tři roky své činnosti inspiroval k natočení televizního filmu, napsal knihy a na twitteru má 269.000 sledujících.

Jeho klientům často stačí, že se s nimi jde projít nebo je doprovodí na nákup. Je mezi nimi ale i jeden, kterı má za sebou pokus o sebevraždu. "Pronajměte si osobu (mne), která nic nedělá. Jsem stále k dispozici, nebudu dělat nic, pouze něco pojím, napiju se a budu komunikovat," charakterizuje svou službu Morimoto.

Je ženatı, má čtyřleté dítě a diplom v oboru fyziky z univerzity v Ósace. Tři roky pracoval ve vydavatelské společnosti, ale protože se nudil, práce nechal.

V roce 2018 zveřejnil tweet se zněním: "Nabízím se k pronájmu jakožto člověk, co nic nedělá. Máte problém zajít si sami do obchodu? Chybí vám v tımu hráč? Mohu dělat jenom lehké věci."

Tak začal a původně službu nabídl zdarma. Nyní ale vybírá poplatek, aby zredukoval zájemce a odradil ty, kteří jenom maří čas. V nicnedělání má denně tři až čtyři společníky a většina z nich, jak říká, si potřebuje jen popovídat. Jedna z klientek ho s sebou vzala do sex shopu a ocenila, že jí naslouchal, nesoudil a nechal si svůj názor pro sebe.

Morimoto nikoho nechválí ani nepřesvědčuje. "Já osobně nemám rád, když se mne někdo snaží povzbuzovat. Vadí mi, už když mi lidé říkají, abych vytrval. Když se někdo o něco snaží, myslím, že nejlépe se mu to dá usnadnit tím, že mu stojíme po boku," říká o své filozofii Japonec.

Najat byl už na ledacos - ke společnému obědu, vyfotografování se pro instagram, chytání motılů v parku i společnému sledování utkání zápasníků. Jeden muž si ho pozval a svěřil se mu, že spáchal vraždu, další náležel k náboženské sektě Óm šinrikjó, odpovědné za útok sarinem v tokijském metru v roce 1995. Jeden muž si ho najal, aby ho doprovodil z nemocnice k místu, kde se předtím pokusil spáchat sebevraždu.

"Nejsem přítel ani známı. Jsem ušetřen komplikací, které přináší vztah, ale mohu lidem pomoci zahnat pocit osamění," řekl Morimoto.