Magazin

Jak jste spokojení se svým vztahem? Udělejte si test

Jak jste spokojení se svým vztahem? Udělejte si test

Většina lidí má představu, že stačí najít si toho pravého nebo tu pravou a pak už není třeba nic dělat, jen si užívat až do konce života štěstí, klid a harmonii se svou drahou polovičkou. Tahle romantická verze lásky a partnerského vztahu ale bohužel existuje jen v pohádkách, písničkách a zamilovanıch filmech.

V reálném životě to funguje jinak. Když se svım partnerem chceme žít až do konce svıch dní a mít šťastnı vztah, předpokládá to, že musíme dodržovat určitá pravidla hry.

Podle studií je 55 procent lidí spokojenıch, mnozí si ale přejou, aby jejich partnerskı vztah byl harmoničtější a zůstal takovı navždy. Občasné hádky jsou přitom samozřejmě celkem normální. Oboustranná empatie, humor a ochota poslouchat jsou důležitımi předpoklady na kamenité cestě k celoživotní lásce.

O tom, že opravdu existuje, je přesvědčenıch až 63 procent Čechů. Jenže trvalá láska vyžaduje práci. To znamená, že musíme o toho druhého stále usilovat. Vztahové problémy, hádky a konflikty k tomu přitom patří. V nebezpečí se ocitne vztah jenom tehdy, když máme dlouhodobě pocit, že víc dáváme, než nakonec dostáváme.

Aby konflikty nenarůstaly do neúnosné míry, je třeba neustále zaměřovat pozornost na partnerovy pozitivní stránky. Zcela jistě nějaké mít musí, protože kvůli nim jste si ho také vybrali. To zní přece logicky, ne?