Magazin

Flirt vám může zlepšit den. Jen si hlídejte hranice a nepropadejte panice

Flirt vám může zlepšit den. Jen si hlídejte hranice a nepropadejte panice
Ač flirt může bıt bez vedlejších úmyslů, může skončit všelijak. Což dokazuje...

I flirt bez vedlejších úmyslů může skončit všelijak. Jak řekla francouzská herečka Catherine Deneuve: „Flirt je jako nová pilulka, nikdy nemůžeme přesně předvídat vedlejší účinky.“

Je to vlastně příroda

To, že s námi někdo koketuje, lze vyčíst i z gest. Muži se v takové situaci většinou chovají dominantně. Když chtějí ženu zaujmout, podvědomě se promění v lidoopa bijícího se do hrudi.

Narovnají se, (ne)vědomě do popředí nasměrují rozkrok (na velikosti zde nezáleží), ukazují více zuby, svaly se jim napínají, najednou oplıvají sebejistotou.

Dámy pak volí spíše jemnější techniku, tedy až na pár suverénních emancipovanıch vıjimek. Hrají si s vlasy, nesměle se chichotají, kousají se do rtu, což je mimochodem maximálně sexy, naklání hlavu na jednu stranu, čímž poodhalují ladnou šíji.

Arzenál flirtovacích gest je v ženském světě každopádně rozmanitější než v tom mužském. Proto je pro pány někdy těžší signálům rozumět a správně je rozklíčovat.

A pak zde máme ještě mluvu. Zatímco muži se přepínají do role útočného alfa samce, ženy se i v řeči snaží zachovat si svou sladkou naivitu nic neočekávající kořisti. Ovšem, co si budeme povídat, evoluce udělala své…