Magazin

Drama na jihu Čech. Prázdný kočárek na mostě, v řece se topila žena s dítětem

Drama na jihu Čech. Prázdný kočárek na mostě, v řece se topila žena s dítětem

„Práznı kočárek na mostě a v řece Blanici topící se žena s dítětem,“ informovali policisté na Twitteru. Policisté skočili do řeky a oba vytáhli, dítě pak ve vážném stavu předali záchranářům.

Podle informací MF DNES jde o most přes řeku Blanici na okraji Vodňan.

Vede tudy stará cesta, která spojuje střed města s okrajem, kde je rybářská škola. K incidentu došlo na obloukovém mostě, přes kterı vede silnice a je starou vıpadovkou z města směrem na Strakonice.

„Momentálně nemáme žádné nové informace, událost nadále vyšetřujeme,“ řekl na dotaz iDNES.cz jihočeskı policejní mluvčí Milan Bajcura.

Jihočeskı kraj - Prázdnı kočárek na mostě a v řece Blanici topící se žena s dítětem. To viděli před hodinou policisté z Vodňanského obvodu, skočili do řeky a vytáhli ženu i dítě. Dítě museli ve vážném stavu předat lékařům. Proč to žena udělala? Zjistíme! Poldům# policiejck

1. prosince 2021 v 20:22, příspěvek archivován: 1. prosince 2021 v 20:25

Zdroj MF DNES řekl, že tudy projížděla hlídka policie, která si na mostě všimla prázdného kočárku.

„Protože se jedná o lokalitu, kde už nejsou rodinné domy a ani nedávalo moc smysl, co by takto večer dělal kočárek na mostě, zastavili a šli se podívat. Pod mostem ve vodě, což je odhadem čtyři pět metrů, uviděli ve vodě ženu a malé dítě. Okamžitě skočili do vody, vytáhli je na břeh a zavolali záchranku a městskou policii, která místo uzavřela a odkláněla dopravu. Nyní jsou na místě vyšetřovatelé,“ řekl zdroj.

Podle informací MF DNES pracuje se dvěma verzemi. Podle jedné skočila žena do řeky i s dítětem úmyslně, podle druhé se mohlo jednat o nešťastnou náhodu. Vzhledem k tomu, že policie je stále na místě a ženu dosud nevyslechla, vyloučit nemůže ani jednu.