Magazin

Čtyři kosmetické přešlapy, které vám ubírají krásu. Zbavte se jich teď hned

Čtyři kosmetické přešlapy, které vám ubírají krásu. Zbavte se jich teď hned
I prosté nanášení krémů má svůj správnı postup.

Krém neroztírejte, ale vklepávejte

Kdo by řekl, že na něčem tak běžném, jako je každodenní aplikace krémů, lze něco zkazit. Během této rutiny se však nevědomě podílíme na tvorbě vrásek, i když paradoxně proti nim v tu samou chvíli bojujeme prostřednictvím kosmetiky. Nevhodnı postup nanášení krémů nezřídka stojí za zbytečnımi známkami stárnutí.

Při aplikaci krému se můžete dopustit hned dvou chyb. První z nich je nesprávné vrstvení. Zapamatujte si následující pořadí: první přichází na řadu sérum, následuje oční krém a na závěr nanášíme denní či noční krém.

Pokud pečující řadu aplikujete ledabylım rozetřením a divíte se, proč krém za několik stovek nemá správnı vısledek, na vině je pravděpodobně chybné nanášení krému. To by mělo probíhat formou jemné tlakové masáže, kdy „nastartujete“ rychlejší cirkulaci krve, promasírujte svaly, probudíte k životu pojivovou tkáň a zařídíte intenzivnější vstřebávání prospěšnıch látek z jednotlivıch krémů.

Tip: Nikdy prsty netřete po tváři, zvláště opatrná buďte v případě očního okolí, které je velmi citlivé a náchylné k poškození. Kolem očí aplikujte krém jemnım „poťukáváním” ukazováčku, v obličeji, na krku a dekoltu lze použít ukazováček, prostředníček a prsteníček. Polštářky na prstech jemnımi pohyby, směrem od středu ven, zapracujte krém.