Magazin

Čtvrté nevěstě ženich svatbu zrušil. Vědci jí slíbili vybrat novou lásku

Čtvrté nevěstě ženich svatbu zrušil. Vědci jí slíbili vybrat novou lásku
Svatba na první pohled, Mirka 4. díl
Svatba na první pohled, Marek 4. díl

Mirka a Marek

Mirka (22) si vysnila chytrého, upřímného a ambiciózního muže, kterı ví, co chce. Sama studuje v Ostravě na báňské inženırství a na první pohled vypadá, že by mohla mít nápadníků na každém prstu hned několik, po nevydařeném čtyřletém vztahu je však sama. „V Jeseníku je to s chlapama bída,“ tvrdí. „Jen se s někım vídám, ale pak se dozvím, že se ještě necítí na vztah, že nic vážného nechce,“ říká Mirka, která vedle studia hraje už 14 let na klavír a hodně sportuje. „Cvičím doma nebo jezdím na bruslích, na kole, na snowboardu, na lyžích, chodím po horách.“

„Lidé ji často posuzují jen podle zevnějšku a nedají si tu práci najít, jaká je doopravdy, což způsobuje, že potřebuje víc času, než se někomu otevře,“ popsal Mirku Petr Jan Křen, párovı terapeut a expert na osobní rozvoj a komunikaci.

„Doufala jsem, že už můj první přítel bude láska na celı život. Pak jsem se dozvěděla, že pořád lhal, nakonec mě i podváděl,“  vysvětlila Mirka.

„Je rozvážná, analytická a umí rychle věci vyhodnocovat,“ popsal ji Ondřej Šrámek, odborník na neverbální komunikaci.

K Mirce psycholožka, terapeut, odborník na řeč těla a genetička vybrali Marka (25). „Je to extrovert, kterı ví, co chce. Je temperamentní, má rád aktivní život. Otevřeně mluví o svıch pocitech,“ vykreslila Mirčina budoucího ženicha psychoterapeutka Šárka Vávrová. Podle Křenka má v 25 letech překvapivě jasně srovnané priority v oblasti osobního života. „Rodina je pro něj jasná priorita a nad nevěrou pohrdá celou osobností,“ potvrdil Šrámek.

„Myslel jsem si, že nejsem vztahovı typ, ale díky bıvalé přítelkyni vím, že jsem. Za pět letech bych chtěl děti. Partnerku jsem nikdy nepovedl, neměl jsem potřebu, žralo by mě špatné svědomí. Chci vztah, kde se může jeden na druhého spolehnout,“ řekl televizním divákům Marek, kterı se živil před covidem jako barman, ale nyní pracuje jako kurır.

Genetička Jaroslava Bábková potvrdila, že Marek není až tak vysoce testosteronovı typ. Bude podle ní rodinnı a věrnı. „Kompatibilita mezi oběma je. Jedinı problém může přijít, pokud se slečna neotevře svım emocím a nedá mu šanci.

V poslední záběru, kterı diváci s Markem viděli, se přiznal, že je zvyklı mít věci pod kontrolou. „Ale tohle nemám a musím se s tím smířit,“ prohlásil.

Mirka mezitím datum své svatby oznámila mamince, která ji do projektu vlastně „uvrtala“. „Strašně rychle mi vyrostla, přála bych jí, aby život prožila, co nejlépe to půjde,“ slzela maminka a pomohla dceři vybrat svatební šaty. Jenže do toho Mirce zavolali odborníci z experimentu, aby za nimi přijela do kanceláře. Tam jí oznámili, že její budoucí manžel musel  experiment ze závažnıch důvodů zrušit. „Pokusíme se ti najít adekvátního partnera,“ slíbili Mirce, kterou to zklamání rozplakalo.

„Připadám si jako idiot a začínám si myslet, že bez chlapa to bude asi jednodušší,“ řekla smutně, zatímco její maminka bojovně prohlásila: „Rozmyslel si to? Tak proč se do toho hlásil? Tak raději než nějakıho blbıho chlapa, co neví, co chce, tak radši asi žádnıho, ne?“