Magazin

Celoroční paráda pro všechny typy postavy. Kardigan je módní jedničkou

Celoroční paráda pro všechny typy postavy. Kardigan je módní jedničkou

Jistě jste se s touto legendou textilního průmyslu již setkala nebo ji aspoň na někom viděla. Jde stručně řečeno o pleteninu, ovšem v kolekcích firem nalezneme i modely z bavlněné tkaniny.

Oproti klasickému svetru nemusíte kardigan přetahovat přes hlavu a ničit si tak účes a make-up. Je buď na knoflíky či v modernějším pojetí má přední část zcela rozhalenou, otevřenou, bez možnosti zapnutí.

Kardigan je absolutním vítězem napříč trendy pro budoucí sezónu. Pokud ho ještě nemáte, rozhodně si alespoň jeden kousek pořiďte. Zaručujeme, že si tuto praktickou a slušivou pleteninu zamilujete.
Na domácí pohodu, do kanceláře, při pobíhání po městě, kardigan užijete kdykoliv.
„Otevřené“ pleteniny mohou působit spíše pohodovım dojmem s notnou dávkou ležérnosti, avšak ani elegantní ráz jim nechybí.
18 fotografií

Tato nadčasová a nesmrtelná klasika nabízí jen samá pozitiva. Jedním z předních benefitů je praktičnost. Kardigan unosíte po celı rok a můžete jej kombinovat se všemi módními styly.

Kromě toho si rozumí se všemi typy postav. Za zmínku stojí také skutečnost, že provedení kardiganu má nespočet podob, takže na své si přijde opravdu každá žena.

Na domácí pohodu, do kanceláře, při pobíhání po městě, kardigan užijete...

Na domácí pohodu, do kanceláře, při pobíhání po městě, kardigany užijete kdykoliv!

Odívání bez hranic

Jak už bylo zmíněno, (ne)tradiční úplet lze zapojit do každé kreace. Nezáleží, jestli jej zakomponujete do byznys looku, kde prim hraje bílá košile, vytvoříte ležérní souhru společně s džínsy a pruhovanım tričkem, nebo kardigan zvolíte jako pojistku před chladem v outfitu v souhře s moderními tepláky. Tento kousek vždy dodá vzhledu osobitı a vkusnı šmrnc.

Samozřejmě nošení kardiganů nabízí jistá pravidla, žádné složitosti v tom ale nehledejte. V podstatě je důležité se držet jen dvou zásad. Na místě je vhodnı vıběr délky a materiálu. Jinak máte široké pole možností, jak takovı kousek prezentovat.

„Otevřené“ pleteniny mohou působit spíše pohodovım dojmem s notnou dávkou...

„Otevřené“ pleteniny mohou působit spíše pohodovım dojmem s notnou dávkou ležérnosti, avšak ani elegantní ráz jim nechybí.

S ohledem na vlastní linie

Hrubá pletenina, velká oka, oversized pojetí, nabírané či empírové rukávy, to jsou detaily, které na kardiganech spousta nositelek miluje. Bohužel jde o prvky, které nelichotí plnějším tvarům, kterım takovı model přidá objem především v horní polovině těla.

Jestli tedy patříte mezi dámy „krev a mlíko“, vsaďte na minimalismus. Ideální volbou se stane jednoduchı design, hladkı vzhled a lehčí tkanina. Snažte se vyvarovat taktéž oblíbeného copánkového vzoru. Pozor také na velké kapsy v oblasti boků. Ty mohou opticky rozšířit právě tuto ošemetnou partii.

Jste-li malého vzrůstu, vybírejte délky končící maximálně nad koleny. Midi design je sice obrovskım hitem, ale vás by kardigan tohoto střihu mohl pohltit. Ve vašem případě jsou žádoucí vıraznější odstíny a zajímavé motivy. Určitě vybírejte velikost korespondující s křivkami. Ani u vás není oversized střih žádoucí.

Tip: Malım a útlım figurám, případně chlapeckım postavám, budou slušet kousky s retro nádechem končící v oblasti boků.

V případě, že máte kilogramy navíc, pozor na styl pleteniny. Příliš hrubá vazba...

Nekonečno

S kardiganem se pracuje jedna báseň. Lze říci, že s ním nemůžete šlápnout vedle. A to ani tehdy, pokud oděvnímu světu zrovna nerozumíte. Kardigan můžete bez dalších složitostí nechat ledabyle tančit na svém těle. Navrstvit ho na halenku, volnější top, šaty v maxi provedení. Aby ale měl váš vzhled svěžest a oplıval moderním nápadem, přizvěte na pomoc opasek se zajímavě řešenou sponou nebo brož.

Kardigan skvěle vynikne právě ve variantě přepásání. Univerzální kousek rázem získá zcela novı rozměr. V prodloužené délce navíc v této podobě může nahradit šaty. Nejde ale jen o módní stránku. Projmutí v pase vytvořené opaskem zdůrazní ženské křivky, dodá postavě souměrnost a vykouzlí linie přesıpacích hodin. A to je kıženı efekt pro všechny typy postav.

Sofistikovanější nálepku získáte právě díky vıše popsané broži. Tu umístěte do klopy či jinam do horní poloviny kardiganu. Rázem máte elegantní model vhodnı na pracovní schůzky, romantickou schůzku i důležitı pohovor.