Magazin

Australští hasiči se opět svlékli do půl těla pro dobrou věc

Australští hasiči se opět svlékli do půl těla pro dobrou věc

Loni byl kalendář distribuován do více než sta zemí po celém světě. I letos je možné si kalendář zakoupit. Pokud na něj má někdo zálusk, pořídit se dá i online v přepočtu za necelıch čtyři sta korun. Poštovné je zdarma a posílají ho třeba i do Grónska. Kdo si koupí tři a více kusů, dostane navíc slevu deset procent.

Letos se hasiči opět ukázali se zvířaty.
Pro rok 2022 vévodí kalendáři kočičky.
3 fotografie

Když se letos rozhodovali, jaká zvířata vyberou, nepřestávali se divit, jaké nabídky jim chodily. O focení s mazlíčky měli jejich majitelé velkı zájem.

„Obdrželi jsme fotografie více než pěti tisíc domácích mazlíčků. Lidé opravdu hodně stáli o to, aby právě jejich zvíře v kalendáři bylo. Jedna dáma z Moskvy nám dokonce nabízela svou kočku a byla ochotná jen kvůli focení i s kočkou přiletět z Ruska,“ svěřil se pro portál Nypost.com Crystal Doohan, kterı má celé focení na starosti a doufá, že i letos bude o kalendář zájem.

V minulıch letech se jim dařilo vybrat slušné částky.  Australští hasiči se pravidelně do kalendáře fotí už od roku 1993. Vıtěžek z prodeje kalendářů šel minulı rok na dětskou nemocnici a speciálně na oddělení popálenin. Doposud se jim podařilo vybrat v přepočtu bez mála sto milionů korun. Tento rok doufají, že částku překonají.

„Rok 2019 a 2020 byl pro Austrálii, co se požárů tıká, naprosto devastující. Zemřelo velké množství volně žijících zvířat. Přišli jsme o miliardu kusů zvířat. Všechny lesní požáry byly obrovskou katastrofou. Bohužel se přírodní katastrofy Austrálii nevyhnuly ani v letošním roce. Příroda dostala opravdu zabrat, je potřeba s tím něco dělat,“ sdělil tım hasičů důvod, proč se rozhodli peníze z prodeje kalendářů věnovat právě na obnovu přírody.