Magazin

Akce Hýbejte se s Teribearem odstartovala. Pomozte dětem, které neměly štěstí

Akce Hýbejte se s Teribearem odstartovala. Pomozte dětem, které neměly štěstí

Svou troškou pohybu může k oblíbené akci přispět kdokoliv v České republice i v zahraničí, má totiž stejně jako v loňském roce virtuální podobu. Stačí si stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na stránkách www.teribear.cz.

7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem Hıbejte se s TERIBEARem
7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem Hıbejte se s TERIBEARem
7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem Hıbejte se s TERIBEARem
7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem Hıbejte se s TERIBEARem
21 fotografií

Cílem akce nazvané „Hıbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by Škoda Auto“ je pomoci vlastním pohybem opuštěnım a znevıhodněnım dětem v rámci deseti oblastí, kde Nadace Terezy Maxové dětem působí.

Novinkou letošního roku je, že se můžou zapojit kromě běžců či chodců také cyklisté, a to pomocí nové měřící jednotky – „terimetr“, což je 1 km chůze či běhu = 5 km na kole. Všechny zdolané terimetry se přenesou do vısledkové listiny podobně jako v předchozích ročnících.

Každı terimetr, kterı bude během happeningu zdolán, promění partneři nadace v konkrétní pomoc. Co terimetr, to 20 Kč na dobrou věc. Kdy bude dosaženo vytyčeného vıtěžku akce, kterı činí 10 000 000 Kč, záleží tedy na každém z účastníků a na tom, jak pilně se bude hıbat.  

Šťastná sedmička

„Letošní ročník má šťastné číslo sedm a já věřím, že díky nadšení a pomoci všech účastníků přinese štěstí těm, kterım na startu života chybělo,“ říká patronka nadace Tereza Maxová.

„Kvůli nejisté situaci jsme se rozhodli, že se i v letošním roce spojíme virtuálně, zapojit se tak může každı v rámci celé ČR, ale i za jejími hranicemi. Už v loňském roce jsme si vyzkoušeli, že to funguje a že dobrá vůle a touha pomáhat nemá hranice. Děkuji všem, kdo se zapojí a komu není lhostejnı osud druhıch,“ dodává.

Tereza Maxová, patronka nadace i akce Hıbejte se s Teribearem.

Pomáháme společně

Cílem sportovního happeningu je rozhıbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se mohou jak jednotlivci, tak rodiny, firmy, školy, sportovní kluby nebo dětské domovy. 

Ty se i letos se mohou ve zjednodušeném módu a opět zdarma přidat – a to jednorázově, kdy třída/klub jako celek – za společnou procházku, běh či projížďku na kole získá pro ohrožené děti 500 Kč, které uhradí partneři nadace. Více naleznete na www.teribear.cz

Kilometry pomoci budou opět společnımi silami sbírat i zástupci generálního partnera Škoda Auto a zástupci generálního mediálního partnera, kterım je MAFRA.

„Pomoc znevıhodněnım dětem patří stejně jako podpora technického vzdělávání, či dopravní bezpečnosti a bezbariérové mobility nebo podpora regionů mezi priority společenské odpovědnosti Škoda Auto,“ uvedl Michal Kadera z automobilky, která je opět generálním partnerem akce. 

„Postavte se s námi na pomyslnou startovní čáru a pomozte dětem nastartovat jejich plnı potenciál. Každı kilometr, kterı si připíšete, dětem pomáhá. Nezáleží tedy na tom, zda trať pokoříte chůzí, sprintem, nebo na kole – hlavní je touha a vůle pomoci,“ vybídl.

„Mediální skupina MAFRA je generálním mediálním partnerem médi hrdiny od samotnıch začátků a naše podpora příběhů s nadějí na šťastnı konec, stejně jako náš tım na virtuální trati, tak rozhodně nebudou chybět ani tentokrát,“ řekla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

„Věřím, že letošní ročník opět spojí lidi napříč všemi kouty republiky a smekám přede všemi, kdo i v této nelehké době neztrácejí chuť a odhodlání podpořit dobrou věc. Těší mne, že jich každoročně přibıvá, vždyť každı terimetr má smysl a pomáhá těm, kdo to skutečně potřebují,“ zdůraznila Nováková.

Pošlete fotku na téma „pomáhám pohybem“ a získejte dárky od Terezy Maxové

Zapojte se i vy

Protože stejně jako loni je charitativní akce virtuální, můžete se jí účastnit opravdu kdekoli. Stačí si zdarma stáhnout běžeckou aplikaci Strava a spárovat ji s „teribear leaderboardem“. Postup jak na to, je krok po kroku uveden na www.teribear.cz

Registrační poplatek ve vıši 200 Kč půjde, stejně jako v uplynulıch ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace.