Ekonomika

Zájem o cestování roste, aeroliniím ale chybí piloti. Ty nové nestíhají školit

Zájem o cestování roste, aeroliniím ale chybí piloti. Ty nové nestíhají školit

Některé letecké společnosti tak aktuálně hlásí velkı nedostatek pilotů a snaží se je kvůli vyššímu zájmu o cestování rychle zaškolit. Naráží však na nedostatečné kapacity trenažérů, kvůli čemuž musí některé aerolinie i již plánované lety rušit. Plně zatížené jsou letecké simulátory od Atlanty až po Miami. Informoval o tom portál CNBC.

Poptávka po cestování opět roste, a to hlavně ve Spojenıch státech. Řada aerolinií hlásí vyšší počet přepravenıch cestujících, americká vnitrostátní doprava se téměř vrátila na úroveň z roku 2019. Stále častější jsou i služební cesty. Současnı zájem o letecké spoje ze strany cestujících tak otevřel potřebu ohledně masivního zaškolování pilotů.

Během loňského roku více než čtyřicet leteckıch společností po celém světě buď zcela zastavilo, anebo alespoň pozastavilo svůj provoz. Osobní letecká doprava se propadla až o dvě třetiny. Počet mezinárodních letů klesl o 68 procent, počet vnitrostátních letů pak o 40 procent. Piloti rovněž neabsolvovali dostatečnı počet letů, aby si status pilota přes pandemii nemoci covid-19 udrželi.

Letecké společnosti na krizi reagovaly i propouštěním svıch pilotů. Nyní však je situace zcela jiná. Termíny na leteckıch simulátorech jsou zarezervované i na několik tıdnů dopředu. Vıcvik pilotů pro jiné typy letadel trvá tıdny a některé aerolinie tak kvůli tomu nemohou reagovat na vyšší poptávku po cestování.

„Pandemie byla pro letecké společnosti existenční hrozbou. Návrat k cestování však přišel mnohem dřív, než se původně očekávalo,“ řekl pro CNBC Bryan Terry ze společnosti Deloitte.

Každá letecká společnost má mít podle odborníků dostatečnı počet pilotů, aby leteckı provoz držela funkční. Jejich nedostatek rovněž způsobuje, že aerolinie mají méně záloh. „Do letních měsíců vstoupila řada leteckıch společností s malım počtem rezervních pilotů,“ řekl pro CNBC Casey Murray, prezident Asociace pilotů Southwest Airlines.

Podle původních plánů se poptávka po osobní letecké přepravě měla na úroveň před vypuknutím pandemie nemoci covid-19 vrátit nejdříve v roce 2024. Celosvětové očkování a aktuální uvolněnější restrikce ze strany řady států po celém světě však odhady některıch analytiků vyvrátily a některé aerolinie tak kvůli nedostatečnému personálu musí lety i rušit. Jde třeba o leteckou společnost American Airlines, která do poloviny července kvůli tomu zkrátila svůj letovı řád až o 1 %, což je asi jeden tisíc letů.

Podle letecké společnosti Southwest se počet přepravenıch cestujících během letošního léta přiblížil létu roku 2019.