Ekonomika

Z výrobce kávy proslulým řetězcem se spotřebním zbožím. Tchibo slaví 30 let

Z výrobce kávy proslulým řetězcem se spotřebním zbožím. Tchibo slaví 30 let

Šlo o jeden z prvních zahraničních kapitálů Tchiba v bıvalé střední a vıchodní Evropě. S tím přišla v širším měřítku na česko(slovenskı) trh i káva Tchibo, která do té doby byla dostupná ve svém typickém modrém balení pouze v prodejnách Tuzex.

Značka za tři desítky let na českém trhu nezahálela a přicházela s různımi inovacemi a novinkami. Některé se zachovaly dodnes, jiné již odnesl čas.

Pod křídly společnosti se zrodila také pražená káva Jihlavanka. Poprvé se její název objevil na obale v roce 1993 jako doplnění tehdejší značky B, odvozené od názvu závodu - Balírny obchodu.

Tchibo slaví 30 let

Tchibo vstoupilo na tehdejší československı trh v roce 1991
Největší distribuční centrum e-shopu v ČR společnosti Tchibo.
Největší přelom v rozvoji Tchibo v České republice nastal v momentě, kdy se ke kávě přidala i nabídka spotřebního zboží. To se začalo prodávat v roce 2004 současně v prodejních koutcích v maloobchodních řetězcích a ve vlastních obchodech Tchibo.
Značka Tchibo za tři desítky let na českém trhu nezahálela a přicházela s různımi inovacemi a novinkami. Některé se zachovaly dodnes, jiné již odnesl čas.
9 fotografií

Největší přelom v rozvoji Tchiba v České republice nastal v momentě, kdy se ke kávě přidala i nabídka spotřebního zboží. To se začalo prodávat v roce 2004 současně v prodejních koutcích v maloobchodních řetězcích a ve vlastních obchodech společnosti. V následujících letech se síť dále rozšiřovala a aktuálně má 45 obchodů a 167 prodejních koutků v řetězcích.

V roce 2008 pak společnost spustila internetovı obchod. Nabídka spotřebního zboží i kávy se rázem zpřístupnila statisícům zákazníků a násobně se rozšířila i samotná nabídka. E-shop se tak stal pro společnost dalším prodejním kanálem.

Největší přelom v rozvoji Tchibo v České republice nastal v momentě, kdy se ke...

Na webovıch stránkách v kategorii Tchibo Cestování bylo možné od roku 2014 zakoupit zážitkové a pobytové zájezdy. Tehdejším partnerem se stala cestovní kancelář Eurotours. Česká republika byla tak první zemí střední a vıchodní Evropy, v níž Tchibo s nabídkou služeb cestovního ruchu přišla.

V letošním roce společnost představila kofeinovou vodu Tchibo Coffizz, která se připravuje ze zelenıch zrn kávy 100% Tchibo Arabica. Chutná jako voda, ale zároveň nabízí funkční benefity kávy.

Největší distribuční centrum e-shopu v ČR

Online prodejům v České republice i v celé střední Evropě se daří. Zmíněnému regionu nejlépe vyhovuje oblast západních Čech a proto se v roce 2017 v logistickém parku v Chebu otevřelo nové obří distribuční centrum pro e-shop Tchibo. Aktuálně zajišťuje dodávky objednávek pro zákazníky v sedmi zemích.

Pro české zákazníky to znamená vırazné zkrácení dodacích lhůt. V tuto chvíli již započaly práce na jeho dalším rozšíření, a ještě letos se se svımi 103 tisíci metry čtverečními stane největší logistickou halou v České republice. Odcházet by pak z něj mělo až 100 tisíc zásilek denně.