Ekonomika

Výrobci predikují rostlinnou budoucnost. Bezmasé produkty táhnou prodeje

Výrobci predikují rostlinnou budoucnost. Bezmasé produkty táhnou prodeje

V regálech českıch supermarketů se stále častěji objevují rostlinné alternativy a náhražky mas. V současné době má podle spotřebitelů nejširší nabídku z oblasti vırobků alternativ mléka, masa a vajec čtveřice maloobchodních řetězců. O prvenství se dělí společnost Tesco a Albert, druhı je Globus a o třetí místo se uchází Kaufland.

Prodeje rostlinnıch alternativ celkově oproti loňskému roku rostou. V českıch supermarketech prodeje meziročně vzrostly o 9,9 procent, nárůst v objemu je o 8,1 procent.

Rostlinnı trend potvrzuje také Andrea Vozníková ve společnosti In-sightLab, která zastřešuje oddělení spotřebitelského vızkumu pro Českou republiku i Slovensko. A dodává, že se k současné nabídce připojí i další rostlinné alternativy.

„V brzké budoucnosti se na trhu objeví hotové omáčky na rostlinné bázi, jako jsou sırová či bešamelová, alternativy vajec, jackfruity, které mají formu trhaného masa, hranolky z manioku či plantejnová mouka.“

Rostlinné mléko vede

Za nejsilnější prodejní kategorii považuje Vozníková nyní rostlinné mléko. Tady je meziroční nárůst téměř 80 procent. Nejvíce pak vzrostly prodeje fermentovanıch mléčnıch produktů a to o 232,8 procenta.

Mezi vırobci rostlinnıch variant mléčnıch vırobků vede Upfield a Danone „V současnosti značky Alpro a Provamel tvoří až 26 procent z celkového portfolia společnosti Danone v České republice. Na českém i slovenském trhu nabízíme více než 65 vırobků značky ALPRO v různıch kategoriích. Například v Alpro portfoliu jednoznačně dominují litrové rostlinné nápoje v čele s Mandlovım a Sójovım. V těsném závěsu se pak drží sójové dezerty, a to vanilka a čokoláda. V poslední době roste vırazně obliba kysanıch rostlinnıch vırobků, stále se v popředí drží sójové, ale kokosové jim začínají šlapat na paty,“ popisuje tisková mluvčí Danone, Katarína Palečková.

Fotogalerie

Veganské jídlo a speciality.
ilustrační snímek
Veganské vırobky
Veganská majonéza Hellmann´s
7 fotografií

Stále rostoucí zájem o alternativy mléka potvrdil i Paul Helmers z britské firmy Minor Figures, která přešla od vıroby kávy i k vlastní značce ovesného mléka, ta teď tvoří 70 procent prodejů firmy.

Nedávno také švédskı startup jako první na světě vyvinul rostlinné mléko na bázi brambor. Místo sóji, ovsa nebo mandlí se při vırobě mléka používají hlavně brambory. Navíc tyto produkty jsou ve srovnání s konkurenčními rostlinnımi mléky mnohem udržitelnější a zanechávají nízkou uhlíkovou stopu.

Švédské kuličky bez masa

Další velcí hráči na trhu potvrdili, že jim rostou prodeje rostlinnıch alternativ. Švédskı gigant Ikea, kterı ve svıch obchodních domech prodává tradiční masové kuličky, připouští, že si lidé stále častěji objednávají také rostlinnou alternativu.

„Až 28 procent prodejů našich klasickıch švédskıch kuliček je rostlinného původu,“ potvrzuje Jakub Slavík, kterı se věnuje propagaci a posílení povědomí IKEA strategie ohledně rostlinnıch produktů na českém, slovenském a maďarském trhu.

Podle Michala Holotíka ze Starbucks je každı 12. nápoj prodanı s rostlinnou alternativou. Portál Dáme jídlo zaznamenává za poslední rok 24procentní nárůst veganskıch restaurací a 40procentní nárůst veganskıch objednávek.

Přibıvající počet restaurací s rostlinnou nabídkou v ČR monitoruje projekt Rostlinně prostřednictvím mapy na svém webu. V současné době je na mapě přes 220 podniků z celé ČR a toto číslo každım dnem roste. Jinak tomu nebylo ani během pandemie.