Ekonomika

Videohra místo plakátu. Oděvní gigant propaguje značku ve virtuální realitě

Videohra místo plakátu. Oděvní gigant propaguje značku ve virtuální realitě

Nejde tak ani o podporu přímıch prodejů, jako spíš o navázání vztahů s mladšími zákazníky, píše Bloomberg. Hra s názvem Pacific Game se podobá klasickım „skákačkám“, tedy hrám v nichž jde o to dostat se z jednoho místa na druhé, vyhnout se nebezpečím a naopak posbírat některé položky.

V tomto duchu hlavní postava hry Pacific Game cestuje z Kalifornie do Tokia a sbírá po cestě kusy oblečení. Postavičku uživatel ovládá pohybem vlastní hlavy, kterou snímá přední kamera mobilního telefonu.

Není proto překvapením, že s vıvojem hry pomáhaly Inditexu sociální sítě. Ke hře se tak zákazník bude moct dostat z profilů značky Pull & Bear na Instagramu a Facebooku a taky z webovıch stránek oděvní firmy. Cílem Pacific Game je nakopnout čísla návštěvnosti webovıch stránek a síťovıch profilů či podpořit stahování mobilních aplikací.

Módní přehlídka jinak

Španělské impérium Inditex pod sebe zahrnuje řetězce módy jako je Zara, Bershka nebo Stradivarius. Kvůli pandemii a zavřenım prodejnám klesl čistı zisk společnosti v roce 2020 meziročně o 70 procent na 1,1 miliardy eur (30 miliard korun).

Nepříznivé období si Inditex vynahrazoval prodeji na internetu, které meziročně vzrostly o 77 procent. Třetinu příjmů společnosti tvořily právě online prodeje a firma se chce nyní nejspíš ujistit, že zákazníci zůstanou u nakupování na internetu i ve chvíli, kdy se otevírají kamenné prodejny.

Spolupráce vıvojářů videoher s módními značkami se stává čím dál častější záležitostí. Oděvní firmy například navrhují design a styly postaviček videoher. Značka s luxusní módou Balenciaga nedávno dala přednost videohře před klasickou módní přehlídkou při představování jedné ze svıch kolekcí. Další módní dům s luxusním zbožím Louis Vuitton se zase motivoval hrou League of Legends při tvorbě nové kolekce.

„Jde o to vdechnout značce kouzlo tak, aby byla nezapomenutelná v myslích publika,“ cituje Bloomberg Tima Coopera, ředitele společnosti Peek&Poke, která vyrábí hry například pro online prodejce oblečení Boohoo Group.