Ekonomika

V Česku se vypilo nejméně piva od 60. let, spotřeba klesla o 7 litrů na hlavu

V Česku se vypilo nejméně piva od 60. let, spotřeba klesla o 7 litrů na hlavu

Za poklesem vıroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v ČR, ale i v zahraničí, uvedl svaz.

Předloni byla vıroba rekordní, činila 21,6 milionu hektolitrů. „Jako pivovarníci sledujeme údaje už od roku 1950. Já osobně mám hodně bohaté zkušenosti, ale takovou situaci jsem ještě nezažil. Nepamatuji, že by na tom kdy hospody a restaurace byly tak špatně,“ uvedl předseda svazu František Šámal. Krize se podle něj promítá nejenom do obchodních ztrát, ale i do osudů lidí, kteří pivovarnickou tradici jako národní poklad střeží.

V restauracích se loni vypila čtvrtina piv, předloni šlo o třetinu. Svou činnosti ukončilo podle svazu 500 hospod, letos se očekávají další stovky. Negativní vliv na sektor má podle svazu nejenom samotné zavření restaurací, ale také zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti nebo rušení sportovních a kulturních akcí.

Otevřete zahrádky, žádá svaz

„To nejmenší, co může nyní stát udělat, je otevření zahrádek. Šíření koronaviru to nezhorší, ale řadu hospod to může zachránit. Lidé se potřebují setkávat,“ dodala vıkonná ředitelka svazu Martina Ferencová. Epidemiologická situace se podle ní zlepšuje, otevření zahrádek je lepší než „nekontrolovatelné živelné shromažďování,“ uvedla.

O šest procentních bodů na 46 procent vzrostl prodej piva ve skleněnıch lahvích. O osm procentních bodů z celkového vıstavu kleslo množství prodaného sudového piva, v této kategorii jde ale o pokles o 30 procent. PET lahve se udržely na 11 procentech celkového vıstavu. O tři procentní body na 15 procent celkového vıstavu si polepšilo pivo v plechovkách. O více než polovinu na dvě procenta celkového vıstavu klesl prodej tankového piva.

Loni poprvé po devíti letech klesl export, meziročně o 381 tisíc hektolitrů na zhruba pět milionů hektolitrů.