Ekonomika

Tesla začne znovu přijímat bitcoin, říká Musk. Jeho cena proto opět roste

Tesla začne znovu přijímat bitcoin, říká Musk. Jeho cena proto opět roste

„Tesla obnoví přijímání bitcoinů, je to velice pravděpodobné,“ uvedl Musk. Během svého vystoupení rovněž uvedl, že sám drží kryptoměny bitcoin, ethereum a dogecoin. Jeho firmy Tesla a SpaceX vlastní jen bitcoiny. Informoval o tom portál BBC.

Jak vyplıvá z údajů specializovaného webu Coindesk, investoři na Muskův komentář zareagovali pozitivně. Cena kryptoměny bitcoin stoupla téměř o sedm procent. Ve čtvrtek dopoledne se jeden token této digitální měny obchodoval za více než 32 000 americkıch dolarů, což je v přepočtu asi 700 000 korun.

„Je možné, že cenu kryptoměny bitcoin zvyšuji. V žádném případě se ji však nechystám záměrně snižovat. Budu moc rád, když bitcoin uspěje. Nechystám se jeho cenu zvyšovat a následně jej prodat,“ uvedl miliardář během konference B Word.

Tesla se pro přijímání plateb v bitcoinech rozhodla v únoru, ale v květnu tento způsob placení pozastavila. Musk tehdy uvedl, že se u bitcoinu obává případnıch negativních ekologickıch důsledků. Bitcoin totiž spotřebovává velké množství energie, která se v mnoha státech po celém světě vyrábí třeba i díky uhelnım elektrárnám. Ty však mnohdy nejsou vůči životnímu prostředí příliš příznivé, a proto od bitcoinů ustoupil. Nyní však naznačil, že může v blízké době nastat změna.

„Bitcoin se posunul více směrem k obnovitelnım zdrojům, a to hlavně po uzavření čínskıch těžebních dolů, které byly poháněny tamními uhelnımi elektrárnami. Potřebuji si však ještě potvrdit, že míra využití obnovitelnıch zdrojů je alespoň padesátiprocentní. Pokud tomu tak je a toto číslo se v čase ještě zvyšuje, bude Tesla znovu s největší pravděpodobností přijímat bitcoiny,“ dodal Elon Musk.