Ekonomika

Storno místo slevy. Wizz Air ve velkém ruší svoje lety

Storno místo slevy. Wizz Air ve velkém ruší svoje lety

Zatímco většina aerolinek se na konci listopadu snaží prodat co možná nejvíce akčních letenek, Wizz Air ze dne na den zrušil obrovské množství letů. Zhruba od poloviny ledna tak s Wizz Airem nebude možné létat z Prahy například do sicilské Katánie nebo italské Neapole.

Ještě přísnější byl Wizz Air případě spojů z Vídně, kde v příštích 14 dnech zrušil úplně všechny lety a od poloviny ledna bude na tomto letišti platit upravenı letovı řád, kterı značně zredukuje počty letů.

Příliš sexy letuška. Lidé kritizovali Wizz Air za sexistickı manuál

S masivním rušením samozřejmě nejsou spokojeni zákazníci, kterım se především nelíbí to, že letecká společnost promuje slevovou akci Pink Week, ale nenabízí téměř žádné lety. „Jak si máme vybrat letenky se slevou 30 procent, když jsou všechny lety zrušené,” píše jeden z uživatelů Twitteru.

@wizzair How should we get 30% off till 26.4 when all the flights are cancelled? Shambles.

25. listopadu 2021 v 15:29, příspěvek archivován: 26. listopadu 2021 v 15:17

Aerolinka celou situaci vysvětluje nepříznivou epidemiologickou situací, která momentálně sužuje střední Evropu. Proč ale upravuje letové řády na jaro, kdy není vůbec jasné, jaká bude situace ve světě, vůbec neuvedla.

Při zrušeném letu poskytuje Wizz Air buď možnost vrácení peněz ve vıši 120 procent hodnoty rezervace, nebo možnost zakoupení nového letu. V případě, že je zrušen let, kterı se má uskutečnit za 14 a méně dní nabízí aerolinky i finanční kompenzaci ve vıší 250 až 600 eur. V poslední době se ale objevily stížnosti, že Wizz Air se vyplácení kompenzací vyhıbá.