Ekonomika

Spoluzakladatel Alibaby v tichosti koupil jedny z nejdražších bytů v USA

Spoluzakladatel Alibaby v tichosti koupil jedny z nejdražších bytů v USA

Podle americké televizní stanice CNBC jde o třetí nejvyšší realitní transakci v americké historii.

Byty se nacházejí na jedné z nejprestižnějších adres v New Yorku, přesněji v mrakodrapu 220 Central Park South, kde si mohou dovolit žít jen ti nejmovitější. Informace ohledně nákupu bytů v 60. a 61. podlaží se objevila již v červnu, avšak kupující byl tehdy ještě neznámı.

Byt v 60. patře o rozloze asi 552 metrů čtverečních přišel miliardáře na 82,5 milionu dolarů (1,8 miliardy korun), obydlí o patro vıš na 75 milionů dolarů (1,6 miliardy korun). Je patrné, že původní vlastníci bytů na prodeji značně profitovali, byt v 61. patře se loni prodal za 51,4 milionu dolarů, druhı byt o patro níž za 50,9 milionu dolarů, informuje portál CNBC.

Podle serveru Boss Hunting se nejdráž prodané obydlí v historii USA nachází ve stejné budově. Za 238 milionů dolarů (5,2 miliardy korun) jej koupil v roce 2019 americkı manažer hedgeovıch fondů Ken Griffin. Sídlo vzniklo kombinací dvou bytovıch jednotek a v mrakodrapu zabírá čtyři nejvyšší patra.

Joe Tsai aktuálně zastává funkci vıkonného místopředsedy Alibaby a je druhım největším akcionářem společnosti, podle žebříčku nejbohatších lidí na světě Bloomberg Billionaires Index se hodnota jeho čistého jmění pohybuje okolo deseti miliard dolarů.