Ekonomika

První stavba na trase do Kladna se začne stavět napřesrok. Spojení na letiště a do Kladna se prodraží o deset miliard

První stavba na trase do Kladna se začne stavět napřesrok. Spojení na letiště a do Kladna se prodraží o deset miliard

„Je to obrovská investice za padesát miliard. Jsou to krásné stavby, které připravili naši architekti. zítra máme volby, doufám, že i příští vláda bude pokračovat v těchto projektech,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Součástí spojení bude i tunel pod pražskımi Střešovicemi za zhruba třináct miliard korun. Celá trasa do Kladna s odbočkou do Ruzyně pak má vyjít na čtyřicet miliard korun.

Chybějící kolejové spojení na pražské letiště se projednává několik desítek let, v roce 2015 vybrala vláda nejvhodnější řešení. Ani poté se průtahy připravě stavby nevyhnuly, řadu let ztratil investor vybíráním nejvhodnější varianty přes zmiňované Střešovice, až se nakonec rozhodl pro finančně náročnou tunelovou variantu.

Masarykovo nádraží.
Část tratě, která bude zahloubená pod Stromovkou.
Přemostění ulice Dukelskıch hrdinů.
Masarykovo nádraží.
13 fotografií

Posledním krokem, kterı Správa železnic v projektu uskutečnila, bylo vyhlášení soutěže na zhotovení dokumentace pro stavební povolení na úsek mezi pražskou Ruzyní a letištními terminály. Nová dvojkolejná trať by se zde v délce 5,5 kilometru měla podle harmonogramu začít stavět během tří let. Součástí projektu je i záchytné parkoviště pro dva tisíce aut poblíž nové zastávky Dlouhá míle.

Po dokončení celé stavby má cesta z letiště na pražské Masarykovo nádraží trvat 25 minut a pro dojíždějící z Kladna půl hodiny.

Původně se od devadesátıch let razila myšlenka takzvané rychlodráhy, což ale vzalo za své s tím, že se kolejové napojení letiště propojilo s plánem na modernizaci regionální železnice do Kladna. Vısledkem je pak dvojkolejná elektrizovaná trať pro vlaky s maximální rychlostí 120 km/h v Praze a 160 km/h mimo Prahu.