Ekonomika

Škoda Auto chystá tři elektromobily, kvůli covidu jí denně chybí stovky lidí

Škoda Auto chystá tři elektromobily, kvůli covidu jí denně chybí stovky lidí

„Když to všechno spočítáme, tak momentálně v Česku máme kapacitu menší o 20 až 25 procent. O to bychom mohli zrychlit, když bychom měli všechny zaměstnance, které potřebujeme,“ řekl člen představenstva Škody Auto Michael Oeljeklaus.

Situaci ve firmě dlouhodobě komplikuje i nedostatek polovodičů. Šéf Škody Thomas Schäfer minulı tıden uvedl, že nebıt nedostatku polovodičů, dosáhla by firma letos rekordního vısledku. Místo toho musela letos několikrát vırazně omezit či zcela zastavit vırobu a meziroční pokles ve vırobě odhaduje zhruba na čtvrt milionu vozů.

Vedení automobilky vedle vırobních komplikací prezentovalo i ekologickı vıhled na nejbližší období. Do roku 2030 budou nejméně polovinu modelového portfolia tvořit elektromobily. Zároveň ve stejném období Škoda uvede Alespoň další tři plně elektrické vozy, oznámil vedoucí podnikové strategie a inovačního managementu Christian Schrader. Zatím má Škoda v nabídce jen jeden vůz na čistě elektrickı pohon, a to SUV Enyaq iV.

Škoda plošně zdražila. Nejlevnější octavia už stojí přes půl milionu

Tímto plánem zamıšlí automobilka v roce 2030 dosáhnout snížení emisí svıch vozů o více než 50 procent oproti roku 2020.

Na začátku letošního roku firma ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi zahájila také vıstavbu a provoz jedné z největších fotovoltaickıch elektráren v České republice. Čerstvě pak oznámila více než dvoumiliardovou investici do přestavby teplárny Ško-Energo, která teplem zásobuje vırobní závod, ale i domácnosti a další firmy v Mladé Boleslavi. Teplárna bude spalovat pouze biomasu a do provozu by po přestavbě měla vstoupit do konce roku 2025.